ایام محرم 1398
1389/07/05 13:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رهبر:

نمایندگان با اصل طرح نظارت مجلس بر نمایندگان موافق هستند

**نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: نمایندگان مجلس با اصل طرح "نظارت مجلس بر نمایندگان " هیچ مشکلی ندارند، ولی اینکه بخواهیم عجولانه این طرح را تصویب کنیم، طرح خامی از آب در خواهد آمد.

محمدتقی رهبر نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به رد یک فوریت طرح نظارت بر نمایندگان در جلسه روز گذشته مجلس اظهار داشت: نمایندگان مجلس با کلیات این طرح موافق هستند و در اصل این طرح مناقشه‌ای وجود ندارد و تنها در جلسه روز گذشته مجلس یک فوریت این طرح رأی نیاورد.

وی با بیان اینکه خود من جزء امضا‌کنندگان این طرح بودم افزود: دلیل اینکه یک فوریت این طرح از سوی نمایندگان رد شد این بود که کار بیشتری بر روی این طرح انجام شود و سنجیده‌تر از گذشته بتوان آنرا به اجرا درآورد.

رهبر در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه عدم رای نمایندگان به یک فوریت این طرح شبهه‌هایی را ایجاد کرده است، ‌گفت: نمایندگان مجلس با اصل این طرح هیچ مشکلی ندارند، ولی اینکه بخواهیم عجولانه این طرح را تصویب کنیم، طرح خامی از آب در خواهد آمد.

نماینده مردم اصفهان ضمن حساس‌ دانستن این طرح بیان داشت: نمایندگانی که به اصل این طرح رای دادند و جزء امضا‌کنندگان طرح بودند تنها یک فوریت طرح را تصویب نکردند و این به این معنا نیست که نمایندگان مجلس با اصل این طرح مخالف باشند.

رهبر خاطرنشان کرد: احتمالا این طرح تا 6 ماه دیگر در دستور قرار می گیرد و نمایندگان این طرح را با حوصله بیشتری بررسی خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، "طرح نظارت مجلس بر نمایندگان " روز گذشته در صحن علنی پارلمان مطرح و یک فوریت آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت اما نمایندگان با 81 رأی مخالف، 79 رأی موافق و 16 رأی ممتنع از 201 نماینده حاضر در جلسه علنی علی‏رغم توصیه‌های مقام معظم رهبری با فوری بررسی شدن این طرح در مجلس مخالفت کردند، بنابراین طرح مذکور که شامل 4 فصل و 33 ماده است به صورت عادی در دستور کار کمیسیون‌های مختلف مجلس قرار گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet