هدر موبایل
1389/07/05 13:19:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون اجتماعی:

بیمه همه خبرنگاران در سالجاری قطعی می‌شود

**سخنگوی کمیسیون اجتماعی با اشاره به طرحهای مورد نظر مجلس برای خبرنگاران گفت:بازنشستگی پیش از موعد خبرنگاران به دلیل سختی کارشان (هر یکسال فعالیت معادل یک سال و نیم فعالیت نسبت به مشاغل دیگر است) در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود و همچنین تا پایان سالجاری تکلیف بیمه آنها را روشن خواهیم ساخت.

سیدجواد زمانی نماینده مردم  کرمانشاه،کنگاور در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان افزود: خبرگزاری جزو مشاغل سخت و طاقت فرسا و هر سال خدمت رسانی در این عرصه برابر با 5/1 سال فعالیت در سایر مشاغل است و همچنین جهت تکریم این قشر زحمت کش باید شرایطی را برای بازنشستگی پیش از موعد آنها فراهم کرده لذا تنها شعار دادن در این خصوص کافی نیست و باید وارد عمل شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی همچنین تصریح کرد:‌ کمیسیون اجتماعی بررسی طرح بازنشستگی پیش از موعد خبرنگاران را در دستور کار خود قرار داده و به زودی ارزیابی این طرح را آغاز خواهد کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اولویت بیمه خبرنگاران تصریح کرد:‌ یکی از اولویتهای کاری مجلس طی سالجاری بیمه خبرنگاران است که البته مجلس ترجیح می دهد طی لایحه ای از سوی دولت مطرح شود تا در صورت داشتن بار مالی این مقوله طبق اصل 75 قانون اساسی شورای نگهبان آن را رد نکند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی در ادامه اذعان داشت: در صورتیکه دولت در ارائه این لایحه تعلل کند مجلس شخصا وارد عمل شده و بصورت طرح آن را مطرح می کند چرا که طبق اصل 29 قانون اساسی همه ایرانیان باید تحت بیمه قرار گیرند که به نظر ما خبرنگاران در این خصوص اولویت دارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet