هدر موبایل
1389/07/05 13:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان:

زیرساخت‌ها برای اجرای قانون هدفمندسازی فراهم نیست

**رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در مورد حذف شدن یا حذف نشدن ذخیره‌ی بنزین در کارت‌های سوخت همزمان با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، گفت: علی‌الاصول نباید این ذخیره حذف شود. البته در این مورد به ما توضیحی داده نشده است. ضمن این‌که تصمیم‌گیری در مورد این موضوع را برعهده‌ی دولت گذاشته‌ایم.

حمیدرضا کاتوزیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نزدیک شدن زمان اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، اظهار داشت: فکر نمی‌کنم زیرساخت‌ها برای اجرای این قانون فراهم شده باشد. هم‌چنین در جامعه آمادگی کافی برای این امر وجود ندارد.

به گفته‌ی وی، در این راستا می‌بایست در جامعه کار فرهنگی صورت می‌گرفت و زیرساخت‌های اجتماعی و اقتصادی فراهم می‌شد ولی این کار انجام نشده است.

کاتوزیان با بیان این‌که هدفمند کردن یارانه‌ها باید طی پنج سال انجام شود، خاطرنشان کرد: نمی‌توان قیمت بنزین را به یکباره آزاد کرد و بگوییم این قیمت آزاد، دو سوم قیمت فوب خلیج‌فارس است و ما طی چند سال آن را به قیمت فوب خلیج‌فارس می‌رسانیم.

به اعتقاد وی، اگر این اتفاق بیفتد، آثار خیلی سخت اقتصادی برای مردم خواهد داشت و این امر به صلاح کشور نیست.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که با اجرای پنج‌ساله‌ی این قانون مخالف است و این مدت را مدت کمی برای اجرای هدفمندسازی می‌داند، گفت: البته اگر این قانون طبق مصوبه‌ی مجلس طی همان پنج سال هم اجرا شود خیلی بهتر از این است که به یکباره قیمت بنزین، گاز و برق را آزاد کرده و قیمت گازوئیل را هفت یا هشت برابر کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet