خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/05 13:24:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده‌ بهار و کبودرآهنگ:

ایستادن در برابراستکبار وحدت دوران دفاع مقدس را می‌طلبد

**نماینده بهار و کبودرآهنگ، شناساندن شرایط زمانی دوران پس از پیروزی انقلاب ، ۸ سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس به نسل جوان را از مهمترین وظایف مسولان ذی‌ربط دانست.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب افزود: زمانی که انقلاب به پیروزی رسید خیلی‌ها باور نمی‌کردند این انقلاب بتواند روی پای خود بایستند و این گونه استنباط کردند که از مسیر اصلی منحرف خواهد شد و مانند بسیاری از انقلاب‌های دنیا، اتفاقی رخ داده و دوباره روال به همان چیزی برمی‌گردد که باب میل استکبار جهانی است.

این نماینده‌ مجلس تصریح کرد: بعد از پیروزی انقلاب مشاهده کردیم دشمنان با استفاده از چهره‌هایی مانند جریان ملی - مذهبی، منافقان و گروهایی که به نحوی دست‌ نشانده‌ استکبار بودند، دست به اقداماتی زدند، ولی ذهنیت‌ها و تفکرات آنها در مورد انقلاب ایران غلط بود؛ زیرا انقلاب ما از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. به همین جهت جنگ را شروع و 8 سال آن را بر ما تحمیل کردند که بتوانند انقلاب را از بین ببرند.

به نظر جعفری، در حال حاضر مساله‌ای که باید بتوانیم به نسل جوان انتقال دهیم این است که « چه شد جنگ شروع شد؟ و آن را بر ما تحمیل کردند و چه شد که بعد از 8 سال که همه دنیا با ما جنگیدند توانستیم در برابر دنیا بایستیم و به پیروزی برسیم».

وی جنگ را دارای ویژگی‌های متعددی دانست و گفت: از جمله ویژگی‌ها، بحث رهبری امام(ره) و اطاعتی بود که مردم به ویژه جوانان از امام راحل داشتند، این مساله در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نقش به سزا و اثرگذاری داشت، لذا باید این مساله به جوانان امروز به درستی منتقل شود و آنها بدانند اگر هم‌چنان پشت سر رهبری نظام باشیم می‌توانیم بر هر مشکل و مساله‌ای فائق آییم.

وی اظهار کرد: نکته دومی که باید به نسل فعلی بعد از تبعیت محض از رهبری انقلاب انتقال داده شود، بحث وحدت و انسجامی بود که آن زمان شاهد بودیم. در حال حاضر هم اگر بخواهیم حال و هوای دوران دفاع مقدس را در ذهن جوانان داشته باشیم و این انگیزه را در شرایط فعلی ببینیم، لازمه این امر این است که باز هم بتوانیم وحدت را در بین جوانان خود داشته باشیم و بدانیم اگر قرار است دفاع مقدس را حفظ کنیم و اگر قرار است در برابر استکبار بایستیم باید بتوانیم آن وحدت را بین خود داشته باشیم.

جعفری در ادامه گفت: لذا باید وحدت دوران دفاع مقدس را باز هم به نسل‌های بعدی انتقال دهیم. این هم یک امر مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مساله دیگری که باید به طور ویژه در این مقطع مورد توجه قرار دهیم، این است که آن زمان جوانان ما از کارو تلاش - چه در عرصه‌ی دفاع مقدس و چه در عرصه‌ی سازندگی - خسته نمی‌شدند، لذا باید هم اکنون نیز خودباوری که درگذشته داشتیم را تقویت کرده و به سمت کار و تلاش بیشتر حرکت نماییم و خسته‌ناپذیر نبودن جوانان دوران دفاع مقدس را جای بیندازیم. اگر این سه بحث را بتوانیم در این هفته دفاع مقدس به نسل جوان منتقل کنیم مطمئنا دشمنان نیز ناامید خواهند شد.

نماینده‌ بهار و کبودرآهنگ در مجلس، موفقیت و پیروزی کشور را منوط به بازشناسایی این سه مورد ذکر شده دانست.

وی در ارزیابی از بحث گرفتن غرامت جنگی از کشور عراق نیز گفت: این مساله باید در ذهن کسانی که جنگ را ایجاد کردند، باشد که تبعات این کار خود را پس بدهند و یکی از کارهایی که همیشه می‌تواند این مساله را زنده کند، این است که آنها بدانند جدا از هر بحثی، دنبال گرفتن غرامت خود هستیم.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: البته نه این که نیاز به این غرامت داشته باشیم. بلکه به نحوی می‌خواهیم به دیگران بگوییم به فکر و خیال جنگ نیفتند.

وی معتقد است: سازمان ملل و سازمانهای دخیل باید پس گرفتن غرامت ایران را به نحوی دنبال کنند که اگر خود عراق هم در حال حاضر نمی‌تواند این غرامت را بپردازد، حداقل سازمانهای بین‌المللی بتوانند بخشی از این غرامت را به ما پس دهند.

وی با اشاره به حضور خود در ایام دفاع مقدس در جبهه گفت: در روزهای آخر جنگ و در عملیات مرصاد، چند منافق را دستگیر کردیم ولی متاسفانه دوستان غفلت کردند و یکی از منافقان توانسته بود با خود نارنجکی حمل کند. این منافق در سنگری که تعدادی از رزمندگان حضور داشتند، در بین آنها نارنجک را باز و منفجر می‌کند و غیر از خود، چند نفر از رزمندگان را به شهادت می‌رساند.

جعفری ادامه داد: یک روز بعد از این که این عزیزان به شهادت رسیدند، نامه‌ای از سوی خانواده یکی از شهدا به دست ما رسید که وقتی نامه را باز کردیم در آن نامه مادری از قول فرزندش نوشته بود پدرم در حال حاضر مشغول کشتن دشمنان است که هیچ چیز برای ما در آن لحظه سخت‌تر از این نبود که فرزندی فکر کند پدرش زنده بوده و مشغول نبرد با دشمنان است و زمانی این نامه باز شود که پدر او شهید شده و در قید حیات نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet