هدر موبایل
1389/07/05 13:27:00
سرویس اقتصادی
نماینده شهرکرد

درمرکز استان تنها یک هتل سه ستاره داریم

**نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، قدمت استان را تا دوره هخامنشی برآورد می‌کند و از آثار باستانی مختلفی که حکومت‌های مختلف در طول تاریخ، در این استان از خود به یادگار گذاشته‌اند (مانند تپه‌ها، مساجد، قلاع و سایر آثار تاریخی) و همچنین، پدیده‌های طبیعی مانند عبور هزار کیلومتری زاینده رود از چهارمحال، زردکوه، وجود سرچشمه سه رود کارون، زاینده رود و دز در استان، یخچال‌های طبیعی، غارها، آبشارها، دشت‌هایی که در آن، برف و آب و گُل در کنار یکدیگرند و... به عنوان جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان در حوزه گردشگر

«نصرالله ترابی قهفرخی» نماینده شهرکرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هفته نامه زردکوه می‌گوید: وقتی اروپایی‌ها به استان ما می‌آمدند، از دیدن این همه زیبایی طبیعی و تاریخی در کنار یکدیگر شگفت زده می‌شدند. ما تعجب می‌کردیم که چطور آنان با وجودی که کشورهای خودشان این‌قدر سرسبز است، از دیدن چهارمحال ذوق زده می‌شوند. اما کم کم فهمیدیم که ما چون چشممان به دیدن مناظر زادگاه خود عادت کرده، دیگر متوجه زیبایی‌های آن نمی‌شویم وگرنه از نظر گردشگری، حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم.

اما «ترابی» با ابراز تأسف از فقدان زیرساخت‌های مناسب، چهارمحال و بختیاری را امروزه صرفاً محل عبور گردشگران می‌داند که «تنها زباله‌های خود را در استان ما می‌ریزند». او با بیان اینکه این شیوه گردشگری، باعث رونق استان نمی‌شود، می‌گوید: «وقتی می‌توان روی گردشگری استان حساب کرد که بتوان دست کم یک تور 4- 3 روزه با اسکان در استان برگزار کرد».

رئیس مجمع نمایندگان استان، دولت و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را مسئول برگزاری تورهای داخلی و خارجی چهارفصل در استان می‌داند.

او با انتقاد از وضعیت پروازهای فرودگاه شهرکرد می‌گوید: «ما برای ورود گردشگر، باید هر روز به استان پرواز داشته باشیم، اما آن قدر این پروازها شل و سفت می‌شود که کسی اطمینان ندارد می‌تواند برای برنامه‌ریزی سفرش، روی آنها حساب کند یا خیر.»

این نماینده مجلس از کمبود اماکن اقامتی، به عنوان یکی دیگر از معضلات پیش روی توسعه گردشگری نام می‌برد و می‌گوید: «ما تنها در شهرکرد یک هتل داریم که آن هم سه ستاره است و توسط بنیاد جانبازان و مستضعفان، احداث شده وگرنه بخش خصوصی در این زمینه کاری نکرده است. تازه همان هتل هم اگر گردشگری رونق بگیرد، دیگر جوابگو نیست. اما پیش از احداث هتل‌های بیشتر، باید اول از ورود مسافر و سودده بودن احداث هتل، اطمینان حاصل کنیم».

او ضعف آژانس‌های گردشگری در سطح چهارمحال و بختیاری و مرتبط نبودن آنها با آژانس‌های مطرح کشور و همچنین نبود تبلیغات مناسب درباره جاذبه‌های استان را از عوامل دیگر رکود گردشگری در استان، قلمداد می‌کند و توسعه این بخش را از جمله عواملی می‌داند که می‌تواند باعث ورود مسافران به استان شود.

ترابی با بیان اینکه اقداماتی انجام شده اما کافی نیست،اظهار می‌کند: اگر به دنبال یک جهش ملی هستیم، باید زمینه هایش را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet