ایام محرم 1398
1389/07/05 10:02:00
سرویس سیاسی
کوثری مطرح کرد؛

پذیرش بیانیه تهران، پیش‌شرط مذاکره با گروه 1+5

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پذیرش بیانیه تهران از سوی گروه ۱+۵ را به عنوان پیش شرط جمهوری اسلامی برای آغاز مذاکرات با این گروه اعلام کرد.

"اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکید گروه 1+5 مبنی بر تسریع درآغاز مذاکرات با ایران در موضوع هسته ای، گفت: تاکید همیشگی ما برای رفع مشکلات بحث مذاکره بوده است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر به نحوه برخورد غربی ها با کشورهای دیگر اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: آنها چون همیشه احساس کرده‌اند که از طریق فشار و زور می توانند به خواسته هایشان رسیده و منافع خود را تامین کنند در برخورد با ایران نیز همواره طلبکارانه صحبت می کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان با اعلام اینکه ما بارها به غربی ها اعلام کرده ایم که زیر بار حرف زور شما نخواهیم رفت، خاطرنشان کرد: براین اساس ما همواره گفته ایم که مذاکره بهترین راه حل مسائل است.

کوثری درباره دلیل اصرار جدید گروه 1+5 برای مذاکره با ایران در موضوع هسته‌ای، گفت: چون آنها از طریق فشار و زور همچون صدور قطعنامه و تحریم نتوانسته‌اند به نتیجه برسند، دوباره موضوع مذاکره را مطرح می کنند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی، تصریح کرد: پیش از آغاز مذاکرات حتما باید برای غربی ها تفهیم شود که شما بی دلیل از طریق صدور قطعنامه و اعمال تحریم به تهران فشار می آورید.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی چند ماه پیش با پذیرش بیانیه تهران با همکاری کشورهای ترکیه و برزیل راه حل موضوع هسته ای را مشخص کرد، افزود: هر چند این بیانیه خطاب به گروه وین(آمریکا، روسیه ، فرانسه و آژانس بین الملی انرژی اتمی) تنظیم شده بود؛ اما می توانست محور مذاکرات با گروه 1+5 نیز باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پذیرش بیانیه تهران از سوی گروه 1+5 را به عنوان پیش شرط جمهوری اسلامی برای آغاز مذاکرات با این گروه اعلام کرد و گفت: تا زمانی که تکلیف بیانیه تهران از سوی گروه 1+5 روشن نشود، مذاکره با این گروه نمی تواند، انجام گیرد.

پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل(آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان گروه 1+5 را تشکیل می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet