ایام محرم 1398
1389/07/05 13:37:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی:

دست سلطه‌گرها از حمایت افکار عمومی دنیا خالی شده است

**نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای بیانیه تهران را بستر مناسبی برای ادامه مذاکرات با گروه ۱+۵ دانست و خاطر نشان ساخت: این بیانیه به خوبی منافع دو طرف را تامین کرده و ترکیه و برزیل نیز که نامه نمایندگی اوباما را در اختیار داشتند پای این بیانیه را امضا کرده‌اند.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند درگفتگو با خبرنگار خانه ملت درخصوص دلایل تاکید گروه 1+5 مبنی بر تسریع در آغاز مجدد مذاکرات با ایران اظهار داشت: تشریح مواضع نظام مقدس جمهوری اسلامی در خصوص مساله هسته‌ای از سوی مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان و کارگزاران نظام  و سفر ارزشمند ریاست جمهور به نیویورک و سخنرانی ایشان در مجمع عمومی سازمان ملل، مطمئنا در اصرار گروه 1+5 در برگزاری مجدد مذاکرات نقش مهم و تاثیر گذاری داشته است.

وی افزود: گرچه آمریکا و برخی کشورهای اروپایی این جلسه را ترک کردند اما مهم این  بود این که 150کشور پای سخنرانی رییس جمهور نشستند و ایشان را تشویق کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به بازتاب سخنان و پیشنهادهای رییس جمهوردر مجمع عمومی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: بعد از اجلاس بازتاب مصاحبه‌ها و پیشنهادهای رییس جمهوری چالش‌های بزرگی را پیش روی غربی‌ها گذاشت و آنها را به انفعال کشاند.

ابراهیمی تصریح کرد: امروز غرب به خوبی متوجه شده است که قطعنامه و تحریم اثری بر ملت ایران ندارد و ایران اسلامی در سطحی از توان دفاعی قرار دارد هیچ تهدیدی امکان اجرا پیدا نخواهند کرد.

نماینده مردم بیرجند با بیان اینکه افکار عمومی دنیا از قدرت‌های استکباری روی گردان شده‌اند خاطر نشان ساخت: امروز جهان پی به حقانیت جمهوری اسلامی ایران برده است و مشت سلطه گرها از حمایت افکارعمومی دنیا خالی شده است.

وی ادامه داد: تا کنون هیچ بازرسی نتوانسته است تخلفی از اقدامات هسته‌ای ایران به ثبت برساند. این سلامت کار، چالش‌های پیش روی غرب و بیانیه تهران به عنوان یک سند جامع و مستدل از حسن نیت جمهوری اسلامی ایران در مساله هسته‌ای موجب شده که غرب دیگر نتواند چون گذشته بر طبل مخالفت با جمهوری اسلامی بکوبد و پیشنهاد مذاکره و گفتگو را می دهد.

رییس شورای داوری فراکسیون اصولگرایان بیانیه تهران را بستر مناسبی برای ادامه مذاکرات با گروه1+5 دانست و تاکید کرد: این بیانیه به خوبی منافع دو طرف را تامین کرده است و ترکیه و برزیل که نامه نمایندگی اوباما را در اختیار داشتند پای این بیانیه را امضا کرده‌اند

نماینده بیرجند خاطرنشان ساخت: این بیانیه به خوبی چارچوب مذاکرات را مشخص کرده است و بهتر است غرب به جای تقابل به تعامل روی آورد و چارچوب‌های این بیانیه را برای ادامه مذاکره بپذیرد.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید بر اینکه ایستادگی ملت ما قدرت‌های استکباری را به تسلیم واداشته است،اظهار داشت: بر این باورم که هر چه زمان بگذرد اقتدار، شکوه و حمایت‌های جهانی از دیدگاه های جمهوری اسلامی بیشتر و ضعف دشمنان مشهودتر خواهد شد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet