خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1389/07/05 12:28:00
سرویس اقتصادی
عباسعلی نورا تشریح کرد

جزییات دیدار نمایندگان مجلس‌ و دولت با رهبر انقلاب

**عضو کمیسیون تلفیق برنامه پنجم توسعه جزییات دیدار اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون، رئیس مجلس و رئیس جمهور با رهبر معظم انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

"عباسعلی نورا " نماینده زابل و زهک و در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به گزارش هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق به اعضا در مورد برگزاری این دیدار در جلسه عصر روز یکشنبه یادآور شد: دراین جلسه "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" و "محمدرضا باهنر" اعضای هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق گزارشی از دیداری که به همراه رییس مجلس و رئیس جمهور با مقام معظم رهبری داشتند به اعضا ارائه کردند و  مقرر شد ایرادات مورد نظر دولت طبق آیین نامه کمیسیون مورد بررسی و اصلاح قرار گیرد.

وی افزود: در این نشست پیش از عزیمت رییس جمهور به نیویورک برگزار شد، "علی لاریجانی"، "سیدمحمد حسن ابوترابی فرد"، "محمدرضا باهنر"، "رضا عبداللهی و "احمد توکلی"، از سوی مجلس و "محمود احمدی نژاد"، "ابراهیم عزیزی" معاون برنامه ریزی رئیس جمهور و چند تن از وزرا از سوی دولت حضور داشتند.

نورا با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری در این دیدار متذکر شد: ایشان بلافاصله و پیش از هرگونه صحبتی فرمودند که اداره کشور بدون برنامه ممکن نیست.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس در ادامه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب ضمن گله از درخواست استرداد لایحه از سوی دولت، از مجلس نیز خواسته‌اند بر شاخص‌های کلی برنامه متمرکز شود.

وی خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری همچنین تاکید کرده‌اند که دولت در این رابطه با مجلس همکاری و تعامل داشته باشد و اگر ایرادی را در نظر دارد در پی حل ایرادات از راه تعامل و قانون باشد تا لایحه هر چه زودتر به تصویب نهایی برسد. همچنین ایشان به مجلس تاکید کردند که برنامه را به گونه‌ای تنظیم نماید که دولت بتواند آنرا اجرایی کند.

عضوکمیسیون تلفیق مجلس همچنین با اشاره به اظهارات روسای دو قوه در دیدار با مقام معظم رهبری گفت: رییس مجلس در این دیدار موارد مهمی را درباره ایرادها و تناقض‌های لایحه برنامه پنجم توسعه با قانون اساسی مطرح کردند.

وی تصریح کرد: برداشت دولت از صندوق توسعه ملی، واگذاری برخی از اختیارات مجلس به دولت و واگذاری مسئولیت تدوین اساسنامه صدها شرکت به دولت از جمله مواردی بود که "علی لاریجانی" از آنها به عنوان مواردی که مجلس آنرا مغایر با قانون تشخیص داده است، یاد کرد.

نورا خاطرنشان ساخت: با تاکیدات رهبر معظم انقلاب، اختلافات بین دولت و مجلس در مورد لایحه برنامه پنجم توسعه حل خواهد شد .

نورا در بخش دیگری از این گفت و گو به جلسه روز گذشته کمیسیون تلفیق اشاره کرد و اظهار داشت: برخی از اعضای کمیسیون به جهت اظهارات اخیر رئیس جمهور درباره جایگاه مجلس از هیات رییسه مجلس گلایه کردند، اما با توضیحاتی که "سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رییس مجلس ارائه کرد، نمایندگان نیز قانع شدند که هیات رییسه از کیان مجلس دفاع کرده است و صلاح نیست بیش از این این موضوع رسانه‌ای شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet