ایام محرم 1398
1389/07/05 14:34:00
سرویس اقتصادی
رضایی خبر داد:

حضور رییس جدید سازمان خصوصی‌سازی در کمیسیون اصل 44

**پیمان نوری بروجردی رییس جدید سازمان خصوصی سازی امروز در نشست کمیسیون شرکت کرد و به ارائه گزارشی در مورد روند خصوصی سازی برای اعضای این کمیسیون پرداخت.

"محمدعلی رضایی"  نماینده تربت حیدریه و عضو کمیسیون  ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حضور رییس جدید سازمان خصوصی‌سازی در جلسه این کمیسیون، گفت: رییس جدید سازمان خصوصی‌سازی امروز با حضور در نشست کمیسیون به ارائه گزارشی از وضعیت واگذاری بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی پرداخت که البته اعضای کمیسیون هم مباحثاتی پیرامون این گزارش داشتند که بحث مفصلی در این مورد انجام شد.

نماینده مردم تربت حیدریه با بیان این مطلب که نباید زحمات رییس سابق سازمان خصوصی سازی را در زمینه واگذاری ها نادیده گرفت، افزود: ضمن اینکه تلاش های زیادی در واگذاری ها انجام شده، ولی روند کلی این واگذاری‌ها رضایت بخش نیست و این عدم رضایت عوامل مختلفی دارد، که این عوامل امروز با حضور رییس جدید این سازمان مورد بررسی  قرار گرفت.

عضو کمیسیون عمران مجلس همچنین افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد اجرای اصل 44، عمده مباحثات امروز میان اعضای کمیسیون و رییس سازمان خصوصی به این موضوع مربو ط بود که این قانون چگونه باید اجرا شود که رضایت مقام معظم رهبری، مردم و نمایندگان مردم را جلب کند.

رضایی با بیان این مطلب که در بررسی‌ها مشخص شده است که مشکلات پیش ‌روی اجرای این قانون بر دو دسته هستند،این دو دسته را اینگونه تشریح کرد: بخش اول مشکلات خصوصی سازی به خلا قانونی و کمبود قانون برمی‌گردد که این بخش در نهایت سرعت و دقت در آینده نزدیک از طرف مجلس برطرف خواهد شد، اما بخش بعدی که عمده مشکلات خصوصی‌سازی به آن مرتبط می‌شود به شیوه های اجرایی برمی‌گردد.

عضو کمیسیون اصل 44 با اشاره به لزوم اصلاح روش‌های اجرایی سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری‌ها، گفت: اصل موضوع واگذاری مطلوب همه است، اما دلیل اینکه تاکنون این قانون موفقیت آمیز نبوده است به شیوه‌های نادرست اجرایی و نواقص اجرا بر می‌گردد.

وی درپایان گفت:کمیسیون در جهت رفع خلا قانونی اقدام خواهد کرد و امیدواریم این حرکت در دولت و سازمان خصوصی سازی نیز بوجود بیاید تا مشکلات اجرای رفع شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet