انتخابات ریاست جمهوری
1389/07/05 14:51:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی:

تاخیر در اجرای قانون هدفمندی موجه نیست

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به آمادگی کشور برای اجرای قانون هدفمندی، بر لزوم حرکت در چارچوب مصوبات مجلس برای اجرای این قانون تاکید کرد و گفت:اکنون که اذهان عمومی جامعه برای اجرای هدفمندی آماده شده است، تاخیر در اجرای این قانون موجه نیست.

"احدخیری" نماینده بستان آباد و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم آماده‌سازی زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت: زیر ساخت‌ها و زمینه‌های اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در برخی بخش‌ها آماده شده است و در برخی حوزه‌های دیگر نیز باید آماده شود تا بعد از اجرای این قانون با کمترین مشکلات ناخواسته روبرو باشیم.

نماینده مردم بستان آباد با اشاره به احتمال بروز برخی مشکلات غیر قابل پیش بینی در روند اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، گفت: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با وجود اینکه پیش‌بینی‌ها و تدابیر لازم برای آن اندیشیده شده است، احتمالا همراه با اتفاقات ناخواسته‌ای خواهد بود که تلاش مجموعه مسئولان باید بر مدیریت و عبور از این اتفاقات ناخواسته باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی با بکار بردن اصطلاح جراحی بزرگ برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها،گفت:این قانون یک جراحی بزرگ اقتصادی است و خونریزی و اتفاقات غیر قابل پیش بینی در آن ناگزیر خواهد بود و با اجرای هدفمندی باید منتظر اتفاقات بزرگ غیر قابل پیش بینی باشیم که آمادگی رفع آنها را باید از الان بوجود بیاید.

خیری با بیان این مطلب که دولت باید توجه ویژه به بخش حمل و نقل عمومی داشته باشد، گفت: در بخش حمل و نقل عمومی باید نگاه ویژه‌ای داشته باشیم؛ چراکه دولت اگر بخواهد جوابگوی نیازهای مردم بعد از هدفمندی یارانه‌ها باشد، باید به موضوع حمل و نقل عمومی چه در شهرهای بزگ و چه در روستاهای کوچک توجه ویژه داشته باشد.

تاخیر در اجرای هدفمندی به صلاح نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این مطلب که ذهنیت مردم برای اجرای این قانون آماده است، گفت:  این قانون باید متناسب با تقسیم بندی و برنامه ریزی انجام شده، عملیاتی شود و تاخیر در آن از نظر ما موجه نیست.

وی با بیان این مطلب که منکر تمهیدات دولت قبل ازاجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیستیم، افزود: عمده نگرانی‌های موجود قبل از اجرای هدفمندی به موضوع زیرساخت های اساسی مانند ذخیره کالاهای ضروری و افزایش حجم حمل و نقل عمومی برمی‌گردد که امیدواریم مسئولان اجرایی در این زمینه‌ها دقت نظر کافی را به خرج بدهند.

این نماینده همچنین با تاکید بر لزوم حرکت بر مبنای قانون در روند اجرای هدفمندی یارانه‌ها، گفت: برای ارجای این قانون حرکت در چارچوب مصوبات مجلس لازم است؛ چراکه اگر می‌خواهیم حرکت بزرگی انجام دهیم باید همه هماهنگ با هم و از روی برنامه حرکت کنیم که این برنامه با تلاش‌های کارشناسانه در مجلس مهیا شده است و حالا نوبت دولت است که در داخل این چارچوب به اجرای قانون بپردازد، بدون هماهنگی دولت و مجلس قطعا اجرای این قانون با مشکل برخورد خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet