حلول ماه ربیع الاول
1389/07/05 15:25:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اصفهان:

نباید اجازه داد 11 سپتامبر به هولوکاستی دیگر تبدیل شود

**نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی که به همراه رییس جمهور به سازمان ملل سفر کرده بود، گفت: نباید اجازه داد حادثه ۱۱ سپتامبر به هولوکاستی دیگر تبدیل شود.

محمد کریم شهرزاد در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اکنون آمریکا اجازه تحقیق و بررسی پیرامون حادثه 11 سپتامبر را به محققان نمی دهد و قصد دارد تا برداشت خود از این حادثه را به افکار عمومی آمریکا و جهان بقبولاند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم جهان و حتی شهروندان آمریکایی برداشت آمریکا درباره این حادثه را نمی پذیرند، اظهار داشت: احمدی نژاد برای مقابله با مقدس سازی 11 سپتامبر توسط آمریکا به روشنگری در این زمینه پرداخت و همین موضوع آمریکایی‌ها را عصبانی کرد.

شهرزاد با بیان اینکه حقایق زیادی درباره 11 سپتامبر وجود دارد که دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا مانع از انتشار آن شده‌اند، گفت: واکنش اوباما به سخنان احمدی نژاد بسیار ناشیانه و عجولانه بود.

این عضو هیات سیاسی ایران در سازمان ملل به پیشنهاد دیگر احمدی نژاد درباره مدیریت مشترک جهانی اشاره کرد و اظهار داشت: این مساله مطالبه بسیاری از کشورهای عضو سازمان ملل است و بسیاری از کشورها وضعیت فعلی سازمان ملل و حق وتو را غیرقابل قبول می دانند.

شهرزاد با تاکید بر اینکه احمدی‌نژاد در نطق خود نکات اساسی و جدیدی را برای برون رفت از وضعیت کنونی حاکم بر جهان ارایه کرد، گفت: واکنش آمریکا و کشورهای غربی به این اظهارات نشان داد که آنان چقدر به این مسایل حساس هستند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به سلطه قدرت های بزرگ بر ساختار سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل انتظار نمی رود که تغییرات در این سازمان به سرعت رخ دهد بلکه در دراز مدت و با تکرار این مطالبه از سوی آزادیخواهان جهان، تغییرات اساسی در سازمان ملل اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet