ایام محرم 1398
1389/07/05 15:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

استقبال موسوی از طرح ممنوعیت فعالیت نمایندگان دو شغله

**نماینده مردم اردبیل در مجلس در انتقاد از چندشغله بودن برخی نمایندگان، گفت: برخی نمایندگان به جای اینکه در جلسات سرنوشت‌ساز کشور شرکت کنند، در جلسات هیئت مدیره شرکت‌ها حضور پیدا می‌کنند.

سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل در مجلس در گفت‌وگو با فارس با انتقاد از چندشغله بودن برخی نمایندگان اظهار داشت: در مجلس هفتم، قانونی تصویب شد که کارمندان دولتی و دیگر نهادهای اجرایی و نظارتی نباید دو شغله باشند و این مسئله در حالی توسط نمایندگان به قانون تبدیل شده که برخی نمایندگان آن را رعایت نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه مجلس به عنوان نهاد قانون‌گذاری باید بیش از همه به قانون احترام بگذارد، افزود: یک نماینده مجلس اگر تمام وقت خود را صرف خدمت به مردم کند، باز هم با مشکل کمبود وقت مواجه خواهد شد اما متاسفانه شاهد آن هستیم که برخی نمایندگان چند شغله هستند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس از تصویب طرحی در مجلس با عنوان ممنوعیت فعالیت نمایندگان دو شغله استقبال کرد و گفت: برخی نمایندگان از وقت مردم برای امور شخصی استفاده می‌کنند و به جای اینکه در جلسات سرنوشت‌ساز کشور شرکت کنند، در جلسات هیئت مدیره شرکت‌ها حضور پیدا می‌کنند و حضور در جلسات هیئت مدیره را به جلسات مهم مجلس ترجیح می‌دهند.

موسوی با اعلام تک شغله بودن خود، گفت که نمایندگان ملت موظفند بر اساس سوگندی که یاد کرده‌اند، تمام وقت خود را صرف خدمت به موکلانشان ‌کنند و هیچ وقتی را به شعل دوم اختصاص ندهند؛ چرا که این کار آنها موجب صرف زمان خدمت به کارهای فرعی و شخصی می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرده است که برخی نمایندگان نگران آینده کاری خود هستند؛ چرا که اگر در دوره بعد مورد اعتماد مردم قرار نگیرند، از اینکه شغلی مناسب پیدا نکنند، احساس نا امنی می‌کنند و به همین علت در دوره نمایندگی شعل دوم برای خود بر می‌گزینند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet