ایام محرم 1398
1389/07/05 15:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده ایلام:

نسل آینده باید در جریان رنج‌های بدست آمدن نظام باشند

**نماینده ایلام، ایوان، ‌مهران، شیروان و چرداول، انحراف برخی از جوانان را به دلیل عدم آشنایی به ارزش‌ها و آرمان‌های دوران انقلاب و جنگ تحمیلی عنوان کرد.

شاپور پولادی، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: کاری که از سوی نظام برای نسل آینده‌ای که تجربه‌ی ایثارگری و مقاومت دفاع مقدس نداشته، باید انجام شود، انتقال ایثارگری، رشادت‌های دوران دفاع مقدس است.

وی افزود: در راستای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های نظام و شهدا و در جهت شناساندن انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و سختی‌ها و مشقت‌هایی که در این راستا ایجاد شده و رنج‌هایی که برای مردم به ویژه در مردم مناطق مرزی در طول هشت سال دفاع مقدس ایجاد شد باید برنامه‌هایی برای نسل جوان صورت گیرد تا آنها در جریان باشند که این نظام به این راحتی به اینجا نرسیده، بلکه خون‌های زیادی داده و ایثارگری‌های صورت گرفته و آوارگی‌های مردم زیادی را در طول سالیان متمادی در بر داشته است.

وی با تاکید بر احیاء این ارزش‌ها اظهار کرد: حتما باید نمایشگاه‌ها و اردوگاه‌هایی در این زمینه برای نسل جوان ایجاد شود تا فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در بین آنها ترویج شود.

پولادی با اشاره به بحث مقاومت در برابر جنگ نرم و بحث‌هایی مانند آن گفت: یکی از عوامل مقابله با این مسائل، احیاء ایثارگری‌ها و مقاومت‌های مردم در طول دفاع مقدس است. البته باید برنامه‌هایی را در این راستا اجرا کنیم که خارج از نرم خود نباشد یعنی به گونه‌ای نباشد که باور آن‌ها را برای جوانان امکان‌ناپذیر کند. باید واقعیات هشت سال دفاع مقدس و جنگ را به نسل جوان و نسل‌های آینده منتقل کنیم.

نماینده ایلام در خانه ملت گفت: در ابتدا باید به آنها هدف از تشکیل انقلاب اسلامی شناسانده شود، وقتی این هدف شناسایی و احیاء شود، در همان راستا می‌توانیم ایثارگری‌ها و رشادت‌هایی که در هشت سال جنگ انجام گرفته را احیاء کنیم.

وی با تاکید بر این که در ترویج دین و حفظ ارزش‌ها و مسائل اجتماعی باید توجه بیشتری صورت گیرد، افزود: البته مشکل خاصی دراین راستا وجود ندارد، ولی در نسل فعلی هم یکسری انحرافات وجود دارد. چون آنها در جریان ارزش‌های اولیه‌ی انقلاب و جنگ نبوده‌اند، تا حدودی از آن دوران فاصله‌هایی مشاهده می‌شود. لذا باید نسل آینده در جریان این مسائل و مشکلات قرار گیرند و رشادت پدران و برادران دیروز خود را در جبهه‌ و جنگ و نقش مردم را در پیروزی انقلاب بشناسند و در جریان واقعیات قرار گیرند.

پولادی افزود: اگر چنین شود مطمئنا این مسایل در آنها اثربخش بوده و در آنها خودباوری ایجاد می‌کند و ارزش‌ها هم حفظ خواهد شد.

وی خاطرات دوران دفاع مقدس خود را غیر قابل توصیف و علت آن را بمباران مکرر استان ایلام به دلیل هم‌مرزی با کشور عراق عنوان کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet