هدر موبایل
1389/07/05 16:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
زارعی:

مردم برای سختی دوران هدفمندی یارانه‌ها آماده شوند

**عضو کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان اینکه مردم باید خود را برای سختی و تغییر در اجرای هدفمند کردن یارانه ها آماده کنند،گفت: آنچه هم اکنون در کشور شاهد هستیم نگرانی ها از درد تغییر است تا درد نداری و فقر.

علی اصغر زارعی در گفتگو با مهر، با بیان اینکه دولت بسترهای لازم برای هدفمند کردن یارانه ها را آماده کرده است گفت: دولت تلاش خود را برای اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها کرده است و هم اکنون مردم باید برای یک تغییر خود را آماده کنند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا این تغییر و مواجه با آن زندگی مردم را تحت فشار قرار خواهد داد یا اینکه وضعیت زندگی مردم از همان آغاز اجرای طرح طبق گفته رئیس جمهور بهبود خواهد یافت، گفت: خیر چنین نیست که بگوییم مردم از ابتدا در رفاه قرار می گیرند.

عضو شاخص فراکسیون انقلاب اسلامی تصریح کرد: هدف این قانون رسیدن به نقطه ای است که قشر آسیب پذیر جامعه از یارانه استفاده کند و ثروتمندان بیشترین استفاده را از یارانه نبرند.

زارعی گفت: هر تغییری سخت است. با هدفمند کردن یارانه ها نیز مردم باید الگوی مصرف خود را تغییر دهند و تحول هم سختی های خود را به همراه دارد، اما آنچه هم اکنون در کشور شاهد هستیم نگرانی ها از درد تغییر است تا درد نداری و فقر.

نماینده تهران خاطرنشان کرد: هدف دولت از اجرای این طرح آن است که در آینده فاصله طبقات اجتماعی کم شود و این به خود خانوارها هم بستگی دارد که چگونه منابع را مدیریت می کنند اگر خانواده ای بدتر از گذشته عمل کند اگر با تنگنای اقتصادی هم مواجه نباشد در آینده به سختی خواهد افتاد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet