حلول ماه ربیع الاول
1389/07/05 17:52:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

1+5 باید اعتماد ایران را برای مذاکره به دست آورد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه جمهوری اسلامی به دلیل اقدامات ضد ایرانی غربی‌ها نمی‌تواند به آنها اعتماد کند، افزود: گروه ۱+۵ باید اعتماد ایران را برای مذاکره به دست آورد.

"سید حسین نقوی حسینی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تاکید گروه 1+5 مبنی بر تسریع در آغاز مذاکرات در موضوع هسته ای با ایران، گفت: جمهوری اسلامی هیچ گاه مذاکره را منتفی نکرده و همیشه آمادگی دارد با گروه 1+5 درباره موضوع هسته ای مذاکره کند.

نماینده ورامین با یادآوری اقدامات ضد ایرانی گروه 1+5 علیه تهران، خاطرنشان کرد: وقتی که اعضای 1+5 برای تهدید ایران تلاش می کنند؛ همزمان پیشنهاد مذاکره هم می دهند که این نشان دهنده عزم آنها برای حل مشکل نیست.

این عضو فراکسیون اصولگرایان با اشاره به تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای جلب اعتماد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اعضای گروه 1+5 طی سال‌های اخیر، گفت: با توجه به اقداماتی که این گروه علیه تهران انجام داده، ایران به گروه 1+5 اعتماد ندارد.

نقوی با تاکید بر اینکه گروه 1+5 باید برای آغاز مذاکرات هسته ای با ایران اعتماد تهران را جلب کند، افزود: این روند که گروه 1+5 از یک طرف به تهران فشار آورده و از سوی دیگر درخواست مذاکره دهد، قابل قبول نبوده و ما حسن نیت آنها را باور نمی کنیم.

 طی روزهای گذشته اعضای گروه 1+5 خواستار آغاز سریع مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل(آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان گروه 1+5 را تشکیل می دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet