خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/05 18:44:00
سرویس سیاسی
در دیدار با رییس گروه دوستی پارلمانی کرواسی- ایران مطرح شد؛

دعوت لاریجانی از رییس مجلس کرواسی برای سفر به ایران

**رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رییس گروه دوستی پارلمانی کرواسی از رییس مجلس این کشور برای حضور در ایران دعوت کرد.

به گزارش خانه ملت، شمسو تانکوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی - ایران بعد از ظهر امروز دوشنبه با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به روابط خوب بین دو کشور، نگاه مردم و مسئولان جمهوری اسلامی ایران به کشور کرواسی را مثبت و توام با احترام توصیف کرد و گفت: بین مردم و مسئولان دو کشور همواره مناسبات خوب و مبتنی بر احترام و منافع متقابل وجود داشته است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از تقویت هر چه بیشتر همکاری‌ها و روابط فیمابین در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی حمایت می‌کند.

لاریجانی افزود: روابط پارلمان دو کشور بویژه گروه‌های دوستی نقش موثری در توسعه همکاری‌های و تعاملات دو جانبه در عرصه بین المللی دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این راستا از همتای کروات خود برای سفر رسمی به کشورمان دعوت به عمل آورد.

در ادامه این دیدار همچنین شمسو تانکوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی-ایران که به منظور گفت‌وگو و رایزنی با مقامات کشورمان در جمهوری اسلامی بسر می‌برد، روابط کشورش با ایران را خوب و دارای روندی رو به رشد خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران کشوری مهم و بزرگ در منطقه خاورمیانه است و مردم و مجلس کرواسی احترام خاصی را برای مردم ایران و مسئولین این کشور قائل هستند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت مجالس دو کشور از گسترش هر چه بیشتر مناسبات و همکاری‌های فیمابین در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یاد آور شد که سطح مبادلات اقتصادی و تجاری و فرهنگی دو کشور باید در سایه حمایت پارلمانی کرواسی و ایران هر چه بیشتر افرایش یاد.

تاکنوویچ همچنین گفت: گروه های دوستی پارلمانی دو کشور از فعالیت مناسبی برخوردارند که باید در جهت تقویت پایه‌های دوستی ارتباط دو کشور هر چه بیشتر افزایش یابد.

رئیس گروه درستی پارلمانی کرواسی - ایران در پایان خواستار حمایت هر چه بیشتر مجلس شورای اسلامی از گسترش همکاری‌ها در زمینه تبادل انرژی و در توسعه صنایع شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet