ایام محرم 1398
1389/07/05 19:01:00
سرویس بین الملل
بروجردی تاکید کرد:

مقابله ایران با سلطه‌جویی در مناسبات بین‌المللی

**شمسو تانکوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی- ایران بعد از ظهر امروز دوشتبه با علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در ابتدای این دیدار بروجردی بر اهمیت تعمیق و گسترش روابط مجالس دو کشور تاکید کرد و گفت: مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات و همکاری‌های دو کشور در تمامی عرصه‌ها استقبال و حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون سیاست‌ خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره بر لزوم پیگیری اصل عدالت و منطق در مناسبات بین المللی خاطرنشان ساخت: جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش خرد ورزی و منطق و اجتناب از سلطه جویی در مناسبات و روابط بین المللی بوده است.

وی در رابطه با موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: بر اساس ماده چهار معاهده عدم تکثیر و اشاعه سلاح‌های هسته‌ای موسوم به ان. پی. تی هر کشور عضو آژانس حق برخورداری از دانش و فناوری صلح آمیز هسته‌ای را دارد.

بروجردی در ادامه یادآور شد: مجلس شورای اسلامی ساخت بیست نیروگاه هزار مگاواتی با سوخت هسته‌ای در مقاصد صلح آمیز را تصویب و دولت را موظف به اجرای آن ساخته است.

در ادامه این ملاقات شمسو تاکنوویچ با ابراز خرسندی از سفر گروه دوستی پارلمانی کروواسی به کشورمان گفت: کلیه کشورها حق یکسانی برای دستیابی به دانش صلح آمیز هسته‌ای دارند، در این راستا کشور کروواسی از حق جمهوری اسلامی ایران در بهره‌برداری صلح آمیز از دانش و فناوری هسته‌ای حمایت می‌نماید.

وی در پایان با تاکید بر نقش برجسته مجالس دو کشور در تقویت مناسبات فیمابین خواستار گسترش روابط بین مجالس کروواسی و جمهوری اسلامی ایران شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet