خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/07/05 19:28:00
سرویس سیاسی
نماینده پلدختر:

مجلس همیشه در رأس امور بوده است

**نماینده ملاوی و پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس همیشه در رأس امور بوده و جایگاه قانونی خود را داشته است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"علی اکبر کائیدی" نماینده ملاوی و پلدختر در گفت وگو با هفته نامه بامداد با بیان این مطلب درباره جایگاه مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: مجلس همیشه قوانین را مصوب کرده که برای تأیید به شورای نگهبان ارسال شده‌اند و پس از تأیید این مصوبات قانون است که باید اجرایی شود.

وی در ادامه افزود: زمانی که خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان تأکید داشتند که مجلس در حمایت از دولت کمک جدی ندارد. ایشان مثال هم زدند و فرمودند مثلاً مجلس قانونی را تصویب کند ولی اعتباری به آن اختصاص ندهد. نظر ایشان این بود که ما باید دولت را کمک کنیم.

کائیدی در ادامه با اشاره به سختی‌های کار اجرایی تأکید کرد: دولت در میدان عمل است و به اصطلاح مانند این است که در سربالایی قرار بگیرد و مجلس باید کمک کند که این ماشین یا لکوموتیو سریع‌تر حرکت کند.

نماینده مردم درباره نظر حضرت امام مبنی بر در رأس امور بودن مجلس گفت: بالاخره مجلس در رأس امور قانونگذاری مملکت است. کار ما قانونگذاری و نظارت است. بحث امام نیز این بوده که ما باید حالت نظارتی را داشته باشیم و قانونی که تصویب می‌شود باید با شرع مطابقت داشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در ادامه افزود: ما که نمی‌توانیم در اجرا در رأس امور باشیم. در رأس امور یعنی اینکه ما در رأس نظارت قرار داریم و اگر انحرافی و موردی بود از آن جلوگیری کنیم. اعتقاد من بر این است که ما نمی‌توانیم برای همه ملکت تصمیم بگیریم. کار ما قانونگذاری و تنظیم مناسب آن است و نظارت بر حسن اجرای قوانین داشته باشیم.

کائیدی یادآور شد: برداشت من از فرمایش حضرت امام نیز همین است که ما بر روند اجرای قانون نظارت داشته باشیم. مملکت قانون دارد و آن هم قانون اساسی است. البته ما هم قانونی را مصوب کرده و باید پس از آن بر اجرای آن نظارت کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet