شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/06 07:33:00
سرویس اقتصادی
خسته‌بند خبر داد:

اختصاص 2/7 میلیارد تومان بودجه برای احیای تالاب انزلی

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در راستای سفر اعضای کمیسیون صنایع‌ و معادن به استان گیلان اظهار داشت:طی هفته گذشته این اعضا به همراه معاون پارلمانی مجلس و برخی معاونان وزارت صنایع و مدیران کل استان و استاندار گیلان نسبت به بازدید از پروژه‌های صنعتی اقدام کردند که یکی از این پروژه‌ها، شهرک صنعتی انزلی و کارخانه نورد آن بود.

"حسن خسته‌بند"نماینده بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با روزنامه گلچین افزود: در راستای این بازدید متولیان و نمایندگان از شرایط و و ضعیت کارخانه‌های صنعتی انزلی مطلع شدند و اطلاعات کاملی درخصوص پروژه‌ها به آن داده شد اما آنچه مهمترین مشکل در میان سایر موارد بود بحث تأمین گردش مالی و سرمایه مورد نیاز کارخانجات بود.

خسته‌بند تصریح کرد: در حال حاضر برخی کارخانجات بندرانزلی به مرحله تولید رسیده‌اند و برخی هم در حال تولید هستند که به تأمین مالی نیازمندند تا بتوانند در بازارهای خارجی نظیر عراق و افغانستان و بازار کشورهای همسایه به رقابت بپردازند.

وی اظهار داشت: برخی کارخانجات نیز در حال توسعه هستند که ادامه این روند توسعه‌ای آنها نیازمند اختصاص منابع مالی و پولی است و به عبارت دیگر مشکل عمده صنایع این منطقه در همین امر خلاصه می‌شود که با توجه به بازدید اعضای کمیسیون صنایع و سایر معاونین امیدواریم راهکار و اقداماتی برای رفع این معضلات فراهم شود.

خسته‌بند در ادامه به بحث احیای تالاب انزلی اشاره کرد و گفت: پروژه احیای تالاب انزلی که در سفر دور دوم هیأت دولت به استان گیلان مصوب شده بود و تاکنون کارهای مقدماتی و اعتباری آن صورت گرفته بود و در سال‌جاری نیز 2/7 میلیارد تومان بودجه به آن تخصیص یافت و طی هفته‌های قبل با حضور معاون رئیس‌جمهور، رئیس سازمان محیط‌زیست، استاندار گیلان و جمعی از مقامات محلی افتتاح و راه‌اندازی شد.

وی افزود: از آنجایی‌که تالاب انزلی به عنوان زایشگاه دریای‌خزر است و حاشیه‌نشینان در آن به صید و صیادی می‌پردازند و از ظرفیت‌های ویژه‌ای برای جذب توریست و اشتغالزایی برخوردار است و به نوعی زیستگاه مهمی برای پرندگان تلقی می‌شود به عنوان یک آرزوی40‌ساله برای مردم انزلی بود که خوشبختانه به واقعیت پیوست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تأخیر در تصویب برنامه پنجم توسعه را موجب ایجاد خسارات جبران‌ناپذیری دانست و تصریح کرد: برنامه پنجم توسعه از اصولی‌ترین کارهای دولت و مجلس است که به تصویب مقام معظم رهبری نیز رسیده.

وی افزود: در حال حاضر حدود 90 درصد این برنامه با هماهنگی و نظارت یکسان مجلس و دولت همراه است و تنها 10 درصد آن با اختلافات روبه‌رو است که امید می‌رود با تشکیل کارگروه مربوطه، این اختلاف حل و برنامه هرچه سریع‌تر به تصویب برسد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet