هدر موبایل
1389/07/06 07:47:00
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس:

1+5 برای مذاکره با ایران به واقعیت‌ها توجه کند

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به گروه ۱+۵ توصیه کرد، برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران، دست از طرح مسائل ابهام‌‌آمیز برداشته و به واقعیت‎ها توجه کند.

"حسین سبحانی‌نیا" در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به تاکید گروه 1+5 مبنی بر تسریع درآغاز مذاکرات در موضوع هسته‌ای با ایران، گفت: جمهوری اسلامی از گذشته برای مذاکره با گروه 1+5 آمادگی داشته؛ اما آن چیزی که برای آغاز مذاکرات مهم است؛ توجه به مسایل به دور از نگاه‌های سیاسی است.

نماینده نیشابور با اظهار اینکه برخی مواقع غربی‌ها ادعاهای بی مبنا را ملاک عمل خود در گفت‌ و گوها با تهران قرار می دهند، افزود: برای حل مسائل باید اعضای گروه 1+5 از طرح هرگونه ادعاهای بی پایه و اساس پرهیز کرده و به واقعیت‌ها به دور از نگاه‌های سیاسی توجه کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در مذاکرات ایران و 1+5 دو طرف باید به دنبال دستیابی به یک نقطه مشترک باشند، خاطرنشان کرد: بر این مبنا، جمهوری اسلامی آمادگی این را دارد با گروه 1+5 حول موضوعاتی که برای دستیابی به نتایج مشترک در موضوع هسته‌ای و یا ابهاماتی که مطرح می‌شود، سخن بگوید.

سبحانی‌نیا با اظهار اینکه دستیابی به راه حل باید با در نظر گرفتن واقعیت‌های موجود در ایران باشد، خاطرنشان ساخت: در این صورت مشکلی برای ورود تهران به مذاکره با گروه 1+5 نیست.

عضو کمیسیون امنیت ملی با اشاره به برخی نگرانی‌ها که برای مذاکره با گروه 1+5 عنوان می شود، افزود: بیشتر نگرانی‌ها از این جهت است که باز هم گروه 1+5 با نگاه صرفا سیاسی و با تمسک به مسایل و گزارش‌های ادعایی که هیچ واقعیتی ندارند، صرفا برای فشار به تهران بحث مذاکره را مطرح کرده باشند که در این صورت گفت و گوها هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

عضو هیات رئیسه مجلس در پایان بار دیگر با تاکید بر بحث واقع‌بینانه روی مسایل اساسی در گفت و گوهای 1+5 با ایران، گفت: جمهوری اسلامی آمادگی مذاکره بر روی مسائل به صورت واقع‌بینانه را دارد.

طی روز های گذشته اعضای گروه 1+5 خواستار آغاز سریع مذاکرات هسته‌ای با جمهوری اسلامی ایران شده‌اند.

پنج عضو دایم شورای امنیت سازمان ملل(آمریکا، فرانسه، روسیه، چین و انگلیس) به علاوه آلمان گروه 1+5 را تشکیل می دهند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet