ایام محرم 1398
1389/07/06 08:58:00
سرویس صحن
لاریجانی:

جایگاه مجلس نیازی به اثبات ندارد

**رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام این که مجلس شورای اسلامی نسبت به جایگاه خود تردیدی ندارد که لازم باشد خود را اثبات کند، افزود: مجلس مصمم است به جای صرف وقت در این امور به مسائل اصلی ملت بپردازد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در آغاز جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت یاد شهیدان عملیات ثامن الائمه و سربلندی و سلامت برای خانواده های آنان، گفت: پیروزی عملیات ثامن الائمه یک پیروزی معمولی صرفا در جهت شکستن حصر آبادان نبود بلکه پیام های متنوعی داشت.

وی افزود: پس از پایان کشمکش جدی و همه جانبه میان جریان ملی گرا و نیروهای حزب اللهی چه در عرصه سیاسی و چه اداره میان جنگ و شکست جریان لیبرال و ملی گرا در فرماندهی جنگ، نیروهای نظامی معتقد و مردمی توانستند پس از گذشت یکسال از آغاز جنگ اولین عملیات پیروزمندانه را به دست آورند و آبادان مقاوم که از ابتدای جنگ در محاصره دشمن بود از شرایط حصر خارج کنند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: رمز این پیروزی در این نکته نهفته بود که نشان داد معماهای سخت انقلاب تحت اشراف ولایت فقیه و حضور خلاق نیروهای مومن و حزب اللهی رمزگشایی می شود و بنی صدر و نیروهای منحرف اطراف او هر چند یکسال بسیار سخن گفتند و از تاکتیک اشکانیان یاد کردند که زمین می دهیم و زمان می خریم جز رمز در میدان رسانه چیز دیگری نبود.

لاریجانی افزود: علامت دیگر این عملیات (ثامن الائمه) به دیگران این بود که صحنه نبرد از انفعال خارج شده است.

وی تصریح کرد: با وجود این که بسیاری از کشورها حمایت های خود را از صدام افزون نمودند، اما سرعت تحرک نیروهای رزمنده مومن آنچنان بود که این عزیزان زمان را از دشمن گرفتند و پیروزی های متعدد بعدی با فاصله های اندک در کمتر از 9 ماه منجر به آزادسازی خرمشهر شد.

رئیس مجلس به تاکتیک به کار رفته در عملیات ثامن الائمه اشاره کرد و گفت: بهره گیری از تاکتیک های نوین به جای گرته برداری از روش های کلاسیک در جنگ بود که شکست حصر آبادان و همین طور آزادسازی خرمشهر از خلاقیت های فطری جدید در تئوری های جنگ برخوردار بود که بسیار درس آموز است.

رئیس قوه مقننه افزود: این نکته اجمالی در راس آن اتکای به خداوند و مکتب رهایی بخش اهل بیت ساختار مکتب امام در دفاع مقدس را شکل می دهد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: امروز هم دشمنان جهت تضعیف اراده ملت عزیز با رفتار ماجراجویانه خارجی قصد ضربه زدن به نیروهای مومن و فداکاری هستند که پاسدار عزت این ملت و این کشور می باشند.

رئیس مجلس ادامه داد: نمونه این تحرکات در اقدام شرورانه که در شرق کشور و اقدام تروریستی ناجوانمردانه در مهاباد دیده می شود که رسانه های بیگانه با بزرگنمایی آن قصد داشتند نوعی به هم ریختگی داخلی را به تصویر بکشند.

لاریجانی به اقدامات سپاه پاسداران در هلاکت عاملان انفجار تروریستی مهاباد اشاره کرد و گفت: پاسداران عزیز ما در شرق و قرارگاه حمزه سیدالشهدای سپاه با اقتدار و در زمان کوتاه پاسخ عناصر کثیف و خائن را دادند.

رئیس مجلس افزود: تصور اولیه این بود که آمریکا از این سرعت عمل پند گرفته باشند که دست از رفتار سبکسرانه نسبت به ملت ایران بردارند؛ اما تعجیل آنها در بیان حرف های تکراری نشان داد، دچار خواب عمیقی هستند.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: این همه عکس العمل نسبت به سخنان رئیس جمهور محترم در سازمان ملل تعجب آور است و یک فضاحت برای آقای اوباما است که کاخ سفید با عجله با رادیو بی بی سی فارسی تماس می گیرد تا تدارک برنامه ای را ببینند.

وی افزود: تعجب آور است کشوری که داعیه مدیریت جهانی دارد، چگونه صدای نفرت ملت ایران را نمی شنود.

رئیس مجلس با اشاره به فداکاری های ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران در مقابله با نیرنگ های سخیف آمریکا چه در بحث هسته ای و چه اقدامات ماجراجویانه منطقی یک صداست.

رئیس مجلس در ادامه به تاکیدهای مقام معظم رهبری به وحدت میان مسئولان اشاره کرد و گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب متذکر شدند؛ امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت کلمه در کشور هستیم؛ تا به مسائل اصلی کشور یعنی بهبود وضع اقتصادی، پایین آوردن تورم، رسیدگی به مشکل اشتغال، بالا بردن تولید و بهره وری و اصلاح ساختار اقتصادی پرداخته شود.

لاریجانی افزود: هرگونه مساله سازی، مطالبی که به این عزم لطمه بزند مخالف منافع ملی کشور است.

رئیس قوه مقننه به صحبت هایی که درباره جایگاه مجلس انجام شده اشاره کرد و گفت: در بحث جایگاه مجلس، در راس امور بودن این مرجع نیز بنده نظر خود را اعلام کرده ام.

وی ادامه داد: بنابراین مجلس شورای اسلامی نسبت به جایگاه خود تردیدی ندارد که لازم باشد خود را اثبات کند.

لاریجانی افزود: مجلس مصمم است به جای صرف وقت در این امور به مسائل اصلی ملت، مخصوصا بهبود شرایط اقتصادی، نگاه عمیق به برنامه پنج ساله و تمرکز بر مکتب فکری امام (ره) در همه شئون بخصوص مسائل فرهنگی و اجتماعی بپردازد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet