ایام محرم 1398
1389/07/06 09:35:00
سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

برخوردهای غیرمتعارف وزارت علوم فرارمغزها را افزایش می‌دهد

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: پرداختن وزارت علوم تحقیقات و فناوری به موارد غیرضروری از جمله متحدالشکل کردن لباس برای دانشجویان و صرف هزینه های غیر ضروری نه تنها در جهت توسعه نیست بلکه مانع از دستیابی کشور به توسعه علمی خواهد بود.

"سعدالله نصیری قیداری "در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت: وزارت علوم تحقیقات و فناوری باید به جای پرداختن به مسایل ظاهری و غیرضروری تلاشش را در جهت فراهم آوردن زیرساخت های علمی،توسعه مفاهیم و تولید علم در کشور قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز بر مسائل غیر ضروری موجب خواهد شد روحیه نشاط علمی در دانشگاه ها رخت بربندد.

نماینده مردم زنجان وطارم در مجلس شورای اسلامی گفت:کار علمی نیازمند دقت نظر بالا، تلاش مستمر و تمرکز فکری در راستای رسیدن به اهداف متعالی علمی دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهارداشت:متاسفانه اتفاقاتی که در ماه های اخیر در حوزه کاری وزارت علوم تحقیقات و فناوری رخ داده با روح اسناد بالادستی کشور در حوزه علم و فناوری ناسازگار است.

وی یادآورشد: برخورد با اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی که دارای مدارج بالای علمی و جایگاه تاثیر گذار در مجامع علمی هستند یا در فرهنگستان های علوم ایران یا در آکادمی های جهان سوم عضویت دارند و خدمات آنها بر نظام جمهوری اسلامی اثبات شده است غیرمتعارف است و بدبینی به نظام آموزشی را به بار می آورد.

این نماینده مردم در مجلس خاطرنشان کرد: دانشگاه ها و اساتید ما در عرصه های مختلف تاریخ پس از انقلاب ثابت کرده اند یار و یاور نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلابند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet