هدر موبایل
1389/07/06 09:05:00
سرویس صحن
در جلسه علنی امروز صورت گرفت

قرائت گزارش کمیسیون نظارت بر اجرای اصل 44 در مورد واگذاری سهام عدالت

**گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مور نحوه واگذاری سهام عدالت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز سه‌شنبه 6 مهر ماه مجلس، "هادی قوامی" سخنگوی کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، دومین گزارش این کمیسیون را که به نحوه واگذاری سهام عدالت اختصاص داشت، قرائت کرد.

این گزارش در راستای اجرای بند 6 ماده 23 آئین نامه داخلی در صحن علنی قرائت شد.

بر اساس بند «6» ماده «33» آیین‌نامه داخلی مجلس تهیه گزارش موردی و سالانه در خصوص امور اجرائی دستگاهها و نحوه اجراء قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن و تقدیم گزارش به مجلس جهت قرائت از وظایف کمیسیون‌های تخصصی مجلس است.

بر اساس تبصره این بند نیز، کمیسیونها می‌توانند در موارد مهم و حساس و در مواجهه با تخلفات یا سوء مدیریت، با دعوت از مسؤولین ذی‌ربط موضوع را بررسی نموده و گزارش آن را به هیأت رئیسه ارائه نمایند. هیأت رئیسه می‌تواند گزارش مذکور را در دستور کار مجلس قراردهد. در این صورت سخنگوی کمیسیون و نماینده دولت هرکدام به میزان پانزده دقیقه و شش‌نفر از نمایندگان به قید قرعه از بین متقاضیان هرکدام به میزان پنج دقیقه، نظرات خود را بیان می‌نمایند.

هرگاه کمیسیون همراه با گزارش پیشنهادهایی برای تصویب به مجلس ارائه نماید با رعایت مفاد آئین‌نامه داخلی در دستور حداکثر دوهفته بعد مجلس قرارخواهد گرفت و مطابق آئین‌نامه داخلی رسیدگی می‌شود.نمایندگان می‌توانند پیشنهادهای خود را تا (48)ساعت پس از پایان قرائت گزارش به کمیسیون تحویل نمایند. کمیسیون تا یک هفته گزارش نهایی خود را به مجلس ارائه می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet