هدر موبایل
1387/03/01 12:33:00
سرویس صحن
رئیس کمیسیون قضایی:

تحقیق و تفحص از قوه قضاییه مسیر قانونی اش را طی نکرده است

محمدتقی محصل همدانی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی اظهار داشت: تحقیق و تفحص از قوه قضاییه مسیر قانونی اش را طی نکرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی افزود: در جلسه کمیسیون مشترک قسمت قضایی گزارش قرائت شد که قسمت قرائت شده مورد اعتراض برخی اعضا قرار گرفت.

وی افزود: به واسطه اعتمادی که به آقایون داشتیم متن را نخوانده امضا کردیم و قرار شد قسمت امور قضایی به آقای سلیمانی مخبر کمیسیون قضایی که عضو کمیسیون تطبیق مصوبات دولت است داده شود و ایشان هم تایید کردند که این گزارش مستند نیست و قابل طرح نیست.

محصل همدانی خاطرنشان کرد: براین اساس مقرر شد که آن قسمت غیر قضایی گزارش در 12 صفحه در کمیسیون قرائت شود اما وقتی زمان قرائت رسید باز تعدادی از اعضا نسبت به آن معترض بودند.

وی افزود: در ادامه مقرر شد تا برپایی 6-5 جلسه صبر کنند تا کسانی که مطالب مستند و جدیدی دارند بیاورند تا به متن گزارش اضافه شود و اصلاحات لازم انجام شود و سپس قرائت شود.

رئیس کمیسیون قضایی تصریح کرد: این گزارش مرحله نهایی آن را طی نکرده و اظهاراتی که آقایون مطرح می کنند مورد تایید نیست و آنچه تهیه شده مسیر قانونی اش را طی نکرده است.

رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: این طبیعی است که تعدادی مخالف و عده ای موافق قرائت گزارش تحقیق و تفحص باشند.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که قرائت گزارش تحقیق و تفحص در صحن علنی مطابق با آیین نامه داخلی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet