ایام محرم 1398
1389/07/06 09:04:00
سرویس صحن
طی یک تذکر آئین‌نامه‌ای مطرح شد؛

انتقاد کوهکن از نحوه انعکاس اخبار مجلس در رسانه ملی

**عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه انعکاس اخبار مجلس از رسانه ملی خاطرنشان ساخت: این گونه رفتارها شایسته رسانه ملی نیست.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "محسن کوهکن" نماینده مردم لنجان در جلسه علنی روز سه شنبه طی یک تذکر آئین نامه ای با استناد به ماده 23 اظهار داشت: وظیفه ما به عنوان اعضایی از هیات رئیسه این است که واقعیت هایی که مربوط به کار و تلاش نمایندگان است را بیان کنیم.

وی به خبری که بعد از آخرین جلسه علنی مجلس از رسانه ملی پخش شد اشاره کرد و گفت: در این خبر آمده بود که در حالی که مجلس به دو روز تعطیلی رای نداد، خود به تعطیلات 15 روزه رفت.

عضو هیات رئیسه مجلس افزود: یا دو شب پیش خبری را مربوط به طرح نظارت مجلس بر نمایندگان پخش کردند و در آن بندهایی از این طرح بر صفحه تلویزیون نمایش داده شد و بعد گوینده گفت که درحالی یک فوریت این طرح رای نیاورد که به امضا 150 نماینده رسیده بود . گزارشگر در ادامه این خبر برای فهم مخاطب عنوان نمی کند که یک فوریت این طرح رای نیاورده است و برای بررسی عادی به کمیسیون ها ارجاع داده شده است.

نماینده لنجان با تاکید بر این که مجلس مخالف انتقاد نیست خاطرنشان ساخت: ما بارها اعلام کرده ایم که مصوبات و فعالیتهای مجلس با حضور کارشناسان حقوقی و متخصص مورد بررسی قرار گیرد اما این گونه رفتارها از رسانه ملی شایسته نیست.

عضو کمیسیون صنایع تصریح کرد: برای ما شایسته و صحیح نیست که خبری تحت هر عنوان اشتباه یا تحریف شده خوانده شود و گفته شود جهت اطلاع علی آقا! این گونه برخوردهای غیرمنصفانه با توجه به این که مجلس یکی از سه قوه مهم کشور است درست نیست.

کوهکن با بیان این که رسانه ملی باید فعالیتها و اقدامات مجلس را به درستی منعکس کند اظهار داشت: انتظار ما از رسانه ملی این است که مجموعه تلاش های مجلس به تصویر کشیده شود و اگر انتقادی هم هست به درستی گفته شود.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: با توجه به حساسیت جنابعالی نسبت به مسائل مربوط به مجلس، اگر این اخطار را وارد می دانید اجازه دهید سازوکاری برای دفاع از حق نمایندگان تهیه شود.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر کوهکن با وارد دانستن این تذکر اظهار داشت: اصل این که صداوسیما باید شأن و جایگاه مجلس را رعایت کند و منصفانه نسبت به قوا رفتار کند اصل متینی است و لازم است صداوسیما در این جهت گام بردارد.

وی افزود: شاید اینکه می گویند علی آقا به این دلیل است که رفاقتشان را نشان دهند ولی بهتر است به جای علی آقا، حاج علی بگویند، اینگونه ادبیات شایسته تر و متین تر است.

لاریجانی به طرح نظارت مجلس بر امور نمایندگان اشاره کرد و گفت: آنچه در جلسه روز یکشنبه درخصوص این طرح رخ داد مربوط به فوریت این طرح بود که بعضی از نمایندگان با توجه به اهمیت این طرح اعتقاد داشتند بهتر است این طرح بدون فوریت، و با دقت بیشتر در کمیسیون های مربوط و فرعی مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مجلس همچنان پیگیر این طرح است خاطرنشان ساخت: این طرح به کمیسیون های مربوطه ارجاع داده شده است و لازم بود که رادیو تلویزیون به درستی نسبت به این طرح اطلاع رسانی می کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet