خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/06 08:43:00
سرویس سیاسی
مصباحی‌مقدم :

سیاست عزت، حکمت و مصلحت را در بحث انرژی هسته‌ای دنبال کنیم

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید درمقابل سیاست‌های دوگانه گروه ۱+۵ هوشمندانه عمل کنیم،خاطر نشان ساخت: سیاست عزت، حکمت و مصلحت که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان چارچوبی برای سیاست خارجی ترسیم شده است باید در بحث انرژی هسته‌ای هم دنبال شود.

"غلامرضا مصباحی مقدم " نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: گروه 1+5 از گذشته سیاست چماق و هویج را در ارتباط با فعالیت‌های هسته‌ای ایران اتخاذ کرده است، روزی چماق که همان تحریم‌هاست را بلند می کنند و روز دیگر حرف از مذاکره و گفتگو می زند و هویج را نشان می دهد.

وی با تاکید بر اینکه باید در مقابل این سیاست‌های دوگانه هوشمندانه عمل کرد، گفت: به حول و قوه الهی، ملت و حکومت ایران تاکنون در برابر ابن تحریم‌ها و فشارها ایستادگی و مقاومت کرده است، پس از این نیز با رهبری مقام معظم رهبری این برهه زمانی را با سربلندی و موفقیت پشت سر خواهد گذاشت.

عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه نباید باب مذاکره و گفتگو را ببندیم، خاطر نشان ساخت: اگر جمهوری اسلامی ایران باب مذاکره را ببندد به چماق آنها مشروعیت بخشیده است و به دنیا اعلام کرده که آمریکا و متحدانش حق دارند که چماق را بر سر ملت ما بلند کنند.

مصباحی مقدم با اشاره به اینکه هرگز در مقام مذاکره نباید از مواضع و خط قرمزهای تعریف شده عدول کنیم، تصریح کرد: خط قرمز جمهوری اسلامی ایران این است که انرژی هسته‌ای را حق مسلم خود و ملتش می داند و گفتگو و مذاکره را تنها در چارچوب این خط قرمز دنبال خواهد کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با تاکید بر اینکه گروه 1+5 مطمئنا به دنبال مذاکره مجدد با جمهوری اسلامی خواهد بود، اظهار داشت: سیاست جمهوری اسلامی در این مذاکرات باید رو به جلو باشد و تحت هیچ شرایطی نباید از مواضع گذشته خود عقب بنشیند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس افزود: بیانیه تهران یک گام مهم و اساسی از سوی جمهوری اسلامی ایران بود که می تواند مبنای مذاکره با گروه 1+5 قرار گیرد.

مصباحی مقدم با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه سیاست خارجی تاکید کرد: سیاست عزت، حکمت و مصلحت که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان چارچوبی برای سیاست خارجی ترسیم شده است باید در بحث انرژی هسته‌ای هم دنبال شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet