هدر موبایل
1389/07/06 10:29:00
سرویس صحن
علی ادیانی راد با اشاره به اجرای اصل 44 قانون اساسی

در واگذاری ها برخی مراحل قانونی رعایت نشده است

**نماینده قائمشهر برخی واگذاری ها در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را غیرقانونی اعلام کرد و افزود: در واگذاری ها برخی مراحل قانونی رعایت نشده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی ادیانی راد " نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ـ سه شنبه ـ مجلس پس از قرائت گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجراء اصل 44 قانون اساسی در صحن به بیان نظرات خود درباره این گزارش پرداخت و گفت: براساس گزارش هایی که از واگذاری ها به نمایندگان رسیده، برخی از این واگذاری ها غیرقانونی بوده و آن مراحل قانونی در طی واگذاری ها رعایت نشده است.

عضو کمیسیون انرژی عدم شفافیت در شناسایی دهک های درآمدی در واگذاری سهام عدالت را از دیگر ایرادهای این نوع واگذاری ها اعلام کرد و افزود : معلوم نیست با کدام چارچوب و شاخص های اقتصادی حدفاصل میان دهک ها روشن شده است.

نماینده قائمشهر اشکال دیگر را در اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی واگذاری شرکت های زیان ده به جای شرکت های سودده اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: این در حالی است که طبق قانون ابتدا باید شرکت سودده به جای شرکت های زیان ده به مردم واگذار می شدند.

ادیانی راد عدم واگذاری مدیریت ها همزمان با اجرای اصل 44 قانون اساسی را از دیگر ایرادات این واگذاری ها عنوان کرد و افزود: عملا ما شاهد هستیم که با واگذاری سهام شرکت ها مدیریت ها منتقل نشده و مدیریت دولتی یا شبه دولتی بر آنها حاکم است.

این نماینده مجلس با اظهار این که قرار بود از درآمدهای حاصل از واگذاری ها 11 هزار میلیارد ریال به حساب خزانه وارد شود؛ ولی این عمل تاکنون صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: از این 11 هزار میلیارد ریال فقط تاکنون 3 هزار میلیارد ریال به خزانه وارد شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet