ایام محرم 1398
1389/07/06 10:44:00
سرویس صحن
ثروتی:

75 درصد جامعه هدف روستاییان سهام عدالت دریافت نمی‌کنند

**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات با بیان این که بسیاری از دهک های جامعه که باید سهام عدالت به آنها تعلق گیرد هنوز شناسایی نشده اند،گفت: ۷۵ درصد جامعه هدف روستاییان سهام عدالت دریافت نمی کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "موسی الرضا ثروتی "نماینده بجنورد، جاجروم، مانه، سملقان و گرمی در مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی مجلس درخصوص گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پی گیری اجراء سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی در مورد سهام عدالت در اجرای تبصره بند (6) ماده (23) آئین نامه داخلی گفت: در سال 85 و 86 قانون خاصی برای اجرای سهام عدالت نبود اما برخی معتقد بودند چون اقشار مختلف جامعه در این طرح مشارکت می کنند دادن سهام عدالت کار خوبی است.

نماینده بجنورد، جاجروم، مانه، سملقان و گرمی در مجلس شورای اسلامی با بیان این که باید بخش خصوصی را تقویت کنیم و آحاد جامعه را در سرمایه گذاری در صنایع شرکت دهیم گفت: بسیاری از جامعه هدف روستاییان در این سهام در نظر گرفته شد و کارگران به خاطر اختلاف سلیقه، نظر وزارت مسکن و وزارت اجتماعی در لیست واگذاری سهام عدالت در نظر گرفته نشده اند.

وی افزود: تنها 25 درصد جامعه هدف روستاییان مشخص شده است و 75 درصد دیگر هنوز سهام عدالت به آنها تعلق نگرفته که این موضوع در کمیسیون ویژه اصل 44 به آن توجه نشده است.

ثروتی تصریح کرد: بسیاری از دهک های جامعه که تحت پوشش کمیته امداد بهزیستی نیستند و جزء جامعه کارگر نیز محسوب نمی شوند شناسایی نشده و سهام عدالت نیز به آنها تعلق نمی گیرد و لازم است در این مورد اقدامات لازم انجام گیرد.

وی در ادامه با بیان این که مشخص نبودن مبلغ سهام عدالت موجب کاهش درآمدهای دولت می شود گفت: این مساله موجب می شود که در بودجه نویسی دچار مشکل شویم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: ضرورت دارد راه حل های کمیسیون برای شناسایی جامعه هدف محقق شود تا اینگونه مردم احساس کنند که در این 40 درصد سهامی که به آنها تعلق گرفته نقش دارند و بتوانند در مورد آن تصمیم گیری کنند ضمن این که قرار بود با پول این سهام بتوانند در خرید مابقی سهام عدالت مشارکت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet