خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/06 11:10:00
سرویس صحن
محمدیاری در مخالفت با دو فوریت بند 9 قانون بودجه 89

دولت در برخورد با شرایط بحرانی ضعیف عمل کرده است

**نماینده تالش در سخنانی که در مخالفت با دو فوریت بند ۹ قانون بودجه ۸۹ مطرح کرداز عملکرد دولت در برخورد با مسائل بحرانی و اختصاص اعتبار به مناطق بحران زده انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "بهمن محمدیاری "نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی درمخالفت با دو فوریت اصلاح جز «ب» بند 9 قانون برنامه و بودجه سال 1389 کل کشور اظهار داشت: راه حل این مشکل اصلاح قانون نیست بلکه اگر ما براساس قانون اختیاراتی را به دستگاههای مختلف تفویض کردیم باید بر اجرای آن نظارت کنیم.

وی با بیان این که دستگاههای مربوط در هنگام بحران به موقع ورود پیدا نمی کنند گفت: این اشکال به کل دولت بازمی گردد و تجربیات گذشته نشان داده است که همواره دستگاههای دولتی دیر عمل کرده اند و اعتبارات را به موقع اختصاص نمی دهند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: باید دولت را متقاعد کنیم مصوباتی که درخصوص شرایط بحرانی و مدیریت این شرایط وجود دارد را هر چه سریعتر اجرا کند و اعتبارات پیش بینی شده را به استان ها ابلاغ کند تا آمادگی لازم را برای برخورد با این مشکلات را داشته باشد.

نماینده گیلان با بیان این که استان گیلان در بحرانها متکی به بخش خصوصی است تصریح کرد: ما انتظار داریم که دولت این اختیارات را به هنگام ابلاغ کند و ستادهای بحران در استانداری ها از قبل، امکانات و شرایط لازم برای مقابله با این بحران ها را فراهم کنند.

محمدیاری با تاکید بر این که دولت تاکنون در برخوردبا مسائل بحرانی و اتفاقات عملکرد خوب و مناسبی نداشته است افزود: دولت باید با توجه به قانونی که در ستاد مدیریت بحران تصویب کرده ایم این قانون را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.

وی خاطرنشان ساخت: مهم نیست وزارت کشور یا معاونت راهبردی مسئولیت را بر عهده گیرند مهم این است که به اصل موضوع که مدیریت درست شرایط بحرانی است توجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet