هدر موبایل
1387/03/01 12:39:00
سرویس صحن

باهنر: ابایی نداریم که بگوییم همه تلاش خود را بکار بستیم تا استیضاح انجام نشود

نایب رئیس مجلس گفت: ما ضمن پایبندی به آیین نامه ابایی نداریم که بگوییم همه تلاش خود را بکار بستیم تا استیضاح انجام نشود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی روز چهارشنبه را برعهده داشت در پاسخ به تذکر امیر حسنخانی، کلهر و افروغ که در خصوص به تعویق افتادن استیضاح در دستور کار امروز مجلس تذکر داده بودند، اظهار داشت: موضوع استیضاح که موضوع ده پانزده روز پایانی مجلس بوده و هست، زیر و بم های زیادی داشته است.

وی افزود: چهارشنبه هفته پیش توضیح دادم و اعلام کردم اگر استیضاح مجددا تقدیم شود ما بلافاصله اعلام وصول می کنیم و در حالی که این استیضاح وسط جلسه به ما رسید ما بحث را قطع کردیم و استیضاح را اعلام وصول کردیم.

باهنر تاکید کرد: همه تلاش ما این است که آیین نامه را بطور دقیق اجرا کنیم.

نایب رئیس مجلس خاطرنشان کرد: ما به عنوان مدیران مجلس خود را مکلف می دانیم که همه مساعی قانونی را به کار بریم تا موضوع با استیضاح و عزل و اینگونه مباحث حل نشود و تا بتوانیم کاری می کنیم که موضوع با گفتگو و تفاهم حل و فصل شود و نه تنها این را مذموم نمی دانیم بلکه آن را ممدوح می دانیم.

وی گفت: امروز صبح ما با آقای ابوترابی و 13 تن از استیضاح کنندگان جلسه ای داشتیم و نهایتا برداشت ما این بود که اگر امضاها به زیر 10 نفر برسد این دوستان راضی هستند که استیضاح از دستور خارج شود. همچنین بیش از 120 نفر از همکاران ضمن تاکید بر حق استیضاح کنندگان و ضمن تاکید بر نارسایی هایی که در وزارت بازرگانی هست به دلیل وضعیت خاص مجلس درخواست کردند که اجازه دهید تا این استیضاح از دستور خارج شود.

باهنر در بخش دیگری از توضیحات خود گفت: در زمان قرائت گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضاییه 3 یا 4 نفر اعلام کردند که جلسه را به نشانه اعتراض ترک می کنیم که از طرف رئیس جلسه این افراد اقلیت خوانده شدند، در حالی که اینگونه نبود و خیلی از دوستان اقلیت در جلسه حضور داشتند و موضوع اقلیت و اکثریت نبود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet