خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/06 11:47:00
سرویس صحن
قوامی در مخالفت با دو فوریت اصلاح بودجه 89

اعتبارات برای مقابله بحران در بودجه 89 افزایش یافته است

**نماینده اسفراین در مخالفت با دو فوریت اصلاح جزء ب بند ۹ قانون بودجه ۸۹ با تاکید بر اینکه بودجه کشور سالانه تصویب می شود خاطرنشان کرد: اصلاح این بودجه معلول شرایط خاص و ویژه است که در دوفوریت مطرح شده این شرایط موجود نیست.

به گزارش خانه ملت" هادی قوامی" نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دوفوریت اصلاح جزء ب بند 9 قانون بودجه سال 1389 کل کشور با بیان اینکه فوریت این طرح قابل طرح نیست اظهار داشت: همه این بحث ها در هنگام بررسی لایحه بوده 89 در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مطرح شده است و در نهایت با همین کیفیت تصویب شده است.

وی با بیان اینکه بودجه براساس اصول خاصی بنا می شود گفت: از جمله این اصول سالیانه بودن بودجه است و مجلس براییک سال این بودجه را تصویب کرده است و اگر قرار است اصلاحی صورت گیرد یا متممی آورده شود باید معلول شرایط جدید و خاص باشد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات افزود: مواردی که در این دوفوریت مطرح شده است برای اصلاح بودجه قابل طرح نیست.

قوامی درخصوص درآمدهای اختصاص یافته در برنامه بودجه سالیانه کشور گفت: ما درآمدها را در بودجه پیش بینی می کنیم که معلوم نیست این درآمدها تحقق پیدا می کند یا نه.

نماینده اسفراین در ادامه با بیان اینکه اعتبار اختصاص یافته شرایط بحرانی در بودجه سال 89 افزایش پیدا کرده است تصریح کرد: براساس جزء ب بند 9 قانون بودجه 89 ما به دولت اجازه داده ایم برای پیگیری، مقابله و جلوگیری از این بحران ها اعتبار را از یک درصد به 3 درصد افزایش دهد.

قوامی تاکید کرد: با این افزایش اعتبار دست ستاد مدیریت بحران برای مقابله با حوادث غیرمترقبه بازتر شده است.

این نماینده مجلس افزود: در بند ب همچنین اعتبارات موضوع ماده 12 را از یک درصد به 2 درصد افزایش داده ایم که مجموعه این افزایش اعتبارات حاکی از آن است که در بودجه 89 به درستی به این مسئله توجه شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در ادامه درخصوص نحوه مدیریت این اعتبارات نیز اظهارداشت: سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاونت راهبردی که مسئولیت کل بودجه را برعهده دارند، مهمترین مرکز برای مدیریت این اعتبارات و تخصیص آنها هستند.

قوامی ادامه داد: این معاونت اعتبارات را به هیات وزیران پیشنهاد می دهد و در آنجا بحث و بررسی های لازم انجام می شود تا مسائل مربوط به خسارات ناشی از بحران به درستی مدیریت شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet