ایام محرم 1398
1389/07/06 11:50:00
سرویس صحن
نماینده سراب درخواست کرد؛

اخراج معاون پارلمانی وزیر صنایع از صحن مجلس

**نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی در اعتراض به سخنان معاون پارلمانی وزیر صنایع درباره جایگاه مجلس، از رئیس مجلس خواست که این معاون وزیر را فعلاً از صحن علنی بیرون کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "مجید نصیرپور" نماینده سراب و مهربان در مجلس شورای اسلامی  در جلسه علنی امروز سه شنبه با استناد به ماده 23 آئین داخلی مجلس در تذکری شفاهی، گفت: قصد ورود به مناقشات که این روزها بواسطه یک اظهارنظر ایجاد شده را مطلقاً ندارم.

نماینده سراب تصریح کرد: درباره در راس امور بودن مجلس فقط به یک جمله از فرمایشات مقام معظم رهبری اکتفا می کنم که اظهار داشتند همانطور که امام فرمودند مجلس در راس امور است.

وی به اظهارات معاون وزیر صنایع درباره جایگاه مجلس در یک کنفرانس خبری اشاره کرد و گفت: این معاون وزیر گفته اند که امام درباره جایگاه مجلس گفته اند؛ «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد، این سوال مطرح است که آیا این حرف ها برای مرحله گذار بوده است یا اینکه دائمی هستند، مثل اینکه یک موقع امام فرمودند که روحانیت در کارهای اجرایی نباشد اما در زمان خود امام، روحانیت ریاست جمهوری و مانند آن را قبول کرد. شرایط متفاوت است و طبق مقتضیات زمان و مکان برخی چیزها گفته می شود توجه کنید این تعرض به فرمایش امام است، بعضی چیزها گفته می شود ولی ما به آیه قرآن نداریم که مجلس در راس امور است، این یک دیدگاه و بیان است بیان یک ظرفیت و توانمندی.»

نصیرپور ادامه داد: اعتقادم بر این است که این برادری که اعتقاد به جایگاه مجلس ندارد و متاسفانه در این ایامی که فضا به قدری آلوده شده که هر کسی به خود اجازه می دهد که نظر امام را تفسیر کند، این روزها به عنوان معاون پارلمانی از صبح تا ظهر در صحن مجلس حضور دارد.

نصیرپور در ادامه از رئیس مجلس خواست که اگر معاون پارلمانی وزیر صنایع به گفته خودش اعتقاد دارد، فعلاً از جلسه علنی مجلس خارج شد تا نمایندگان تکلیف خودشان را بدانند.

نماینده سراب افزود: اگر کسی اعتقادش این است که مجلس جایگاهش این است باید جایگاه خدمتی خود را عوض کرده و برود در جایگاه دیگر خدمت کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet