حلول ماه ربیع الاول
1389/07/06 11:55:00
سرویس صحن
دلخوش در موافقت با دو فوریت بودجه سال 89

در واگذاری اعتبارات برای مقابله با حوادث غیرمترقبه تعجیل شود

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: واگذاری اختیارات سازمان مدیریت بحران را به معاونت راهبردی ریاست جمهوری، سازمان مدیریت بحران را در انجام وظایفش دچار بحران کرده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "کاظم دلخوش اباتری " نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در موافقت با فوریت اصلاح بند (ب) جز 9 بودجه سال 89 با بیان این که در سال 87 مصوبه ای داشتیم و سازمان مدیریت بحران کشور را تشکیل دادیم اظهار داشت: کشور ما به لحاظ حوادث و بلایای طبیعی جایگاه بالایی در دنیا دارد  و مردم ما به این دلیل دچار مشکلاتی هستند و این موضوع در 2 دهه اخیر رشد چشمگیری داشته است و لازم است به این مساله توجه ویژه ای شود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس به این مساله توجه داشته و سازمان مدیریت بحران را نیز به همین دلیل ایجاد کردیم. در قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران اعتبارات این سازمان با پیشنهاد وزیر کشور بخش سازمان مدیریت بحران کشور و تصویب هیات وزیران در اختیار دستگاه های اجرایی مرتبط با امور مدیریت بحران و شورای هماهنگی مدیریت بحران و در استان ها قرار می گرفت گفت: در حال حاضر در سال 89 مجلس این امتیاز را از وزارت کشور و سازمان مدیریت بحران گرفت و به معاونت راهبردی ریاست جمهوری داد و الان 6 ماه گذشته است و هنوز توافق نامه ها امضاء نشده است و علی رغم این که سازمان مدیریت و برنامه ریزی تلاش خود را می کند ولی متاسفانه به دلیل خلاء به وجود آمده است وزارت کشور و استانداری ها را سیستم و وزارت کشور و ستاد مدیریت بحران در بحران قرار گرفته است.

دلخوش تاکید کرد: طولانی شدن روند واگذاری اعتبارات با توجه به این که بحث حوادث غیرمترقبه یک بحث مهم است و فوریت مقابله با حوادث اجتناب ناپذیر است باید در این روند تعطیل شود.

وی افزود: سلب اختیاراتی که به مدیریت بحران داده شده بود باعث شده تا این ستاد نتواند به درستی به وظایف خود عمل کند و باید به قانونی که مجلس در این زمینه تصویب کرد بازگردیم و با برگرداندن اختیارات به این ستاد، ستاد بحران رادر انجام وظایفش کمک کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet