ایام محرم 1398
1389/07/06 12:47:00
سرویس صحن
با اشاره به ثبت نام اینترنتی برای دریافت تسهیلات صندوق مهر امام رضا

نماینده نیشابور به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش تذکر داد

**نماینده نیشابور با اشاره به این که نیمی از جمعیت کشور در مناطق روستایی و شهرهای کوچک زندگی می کنند، نسبت به بخشنامه جدید دولت مبنی بر ثبت نام اینترنتی برای دریافت تسهیلات صندوق مهر امام رضا اعتراض کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "سیدعلی حسینی" نماینده نیشابور  در مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با استناد به بند 11 ماده 23 اظهار داشت: صندوق مهر امام رضا (ع) یک امکان بسیار مناسبی بود که در جهت ارائه تسهیلات مسکن، ازدواج، اشتغال و جوانان طراحی شد و کاربرد مناسبی هم در جامعه داشت.

وی افزود: امسال بخشنامه شده است که همه کسانی که خواهان تسهیلات بانکی در این موارد هستند باید از طریق سایت و اینترنت ثبت نام کنند.

حسینی تصریح کرد: سوال من این است که وقتی نیمی از جمعیت کشور ما در روستاها و شهرهای کمتر از 20 هزار نفر جمعیت زندگی می کنند و از هرگونه ارتباط با دستگاههای جمعی و اینترنت محروم هستند آیا می توانند به حقوق خودشان برسند؟ بسیاری از مراجعین به دفاتر نمایندگان این گله را دارند که نمی توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی هدف از استقرار صندوق مهر امام رضا را رسیدگی به اقشار آسیب پذیر دیده و محروم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: از رئیس جمهور محترم و مسئولان مربوطه می خواهیم بخشنامه ای صادر کنند و این مشکل را سریعتر حل کنند.

حسینی در ادامه به تذکر خود به وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد و اظهار داشت: ما شاهد هستیم تصمیمات گرفته شده اخیر توسط این وزارتخانه موجب اعتراضات زیادی از سوی مردم، ثبت نام کنندگان در آزمون استخدامی و داوطلبانی فنی و حرفه ای که قرار است از کاردانی به کارشناسی اقدام کنند شده است.

وی افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات چندین جلسه با وزیر برگزار کرده است اما هنوز به نتیجه نرسیده است. ما از وزیر آموزش و پرورش می خواهیم هر چه سریعتر به این اعتراضات رسیدگی کنند.

محمدحسین ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را بر عهده داشت با وارد دانستن هر دو تذکر نماینده نیشابور اظهار داشت: هر دو تذکر مهم و در جهت پاسخ به یکی از مسائل و سوالات جدی جامعه بود که انشاءالله اقدامات شایسته نسبت به این دو تذکر صورت خواهد گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet