ایام محرم 1398
1389/07/06 11:53:00
سرویس صحن
سید مهدی صادق:

امام برای جلوگیری از دیکتاتوری فرمودند مجلس در راس امور است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن در تذکری از سخنان رئیس جمهورانتقاد کرد و گفت :رئیس مجلس و نمایندگان در جهت وحدت حرکت می کنند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "سیدمهدی صادق" نماینده آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای با انتقاد از اظهارات احمدی نژاد مبنی بر اینکه زمان در راس بودن مجلس گذشته است گفت: به فرموده امام این مکان راس امور است و هرکس این را نمی پسندد نمی داند که در کجا قرار گرفته است و کسانی که می گویند آن زمان که امام فرمودند مجلس در راس است به دلیل موضوعات مطرح شده  آن زمان بوده، در اشتباه هستند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب خواستار وحدت هستند، رئیس مجلس و نمایندگان هم در جهت وحدت حرکت می کنند و رئیس قوه قضائیه نیز بر لزوم وحدت تاکید می کنند،‌ گفت: آیا بیان اینگونه حرف ها و تکرار این مسائل بی اساس و غیرمسئولانه در جهت تحکیم وحدت است و یا در جهت تضعیف وحدت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن افزود: این مطالب که برای تضعیف مجلس گفته می شود تعامل و وحدتی که موردنظر رهبر معظم انقلاب است را به خدشه می اندازد.

وی تصریح کرد: اگر امام فرمودند مجلس در راس امور است به این دلیل بود که نگران یک نوع دیکتاتوری احتمالی در آینده و افتادن قدرت درست یک فرد بودند و چون این سابقه را در قبل از انقلاب دیده بودند تاکیدشان بر این بود که چون مجلس در دست فرد نیست بلکه در دست 290 نفر منتخب مردم است و هیچگاه به دیکتاتوری کشیده نمی شود.

وی خطاب به ابوترابی فرد که ریاست مجلس را برعهده داشت گفت: از شما هیات رئیسه می خواهم که شفاف و روشن بیان کنند که آیا مجلس در راس امور هست یا خیر؟ تا ذهن مردم نسبت به این مسئله روشن شود.

ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت:‌همانطور که دیروز اشاره کردم و امروز هم ریاست مجلس جناب لاریجانی به این مسئله پرداختند جایگاه مفاد قانون گذاری در قانون اساسی و در بیانات و فرمایشات بنیانگذار عظیم والشان انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب برکسی پوشیده نیست.

وی افزود: امیدواریم باتوجه به این جایگاه و جایگاه سایر قوا در جهت ارتقاء کارایی نظام حرکت کنیم و از مسائل اصلی به علت پرداختن به مسائل فرعی باز نمانیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet