هدر موبایل
1389/07/06 13:19:00
سرویس صحن
نماینده کرج و اشتهارد:

به خاطر سهل انگاری وزیر راه 14 نفر جان خود را از دست دادند

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:بارها به دلایل ترافیکی و امنیتی خواستار تعطیلی و جمع آوری عوارضی تهران- کرج به قزوین شده بودم اما وزیر راه و ترابی علی رغم قولی که برای انجام این کار داده بودند هیچ اقدامی نکردند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "عزیز اکبریان" نماینده کرج و اشتهارد امروز در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای به وزیر راه و ترابری گفت:‌روز گذشته شاهد حادثه ای تلخ و ناگوار در عوراضی قدیم اتوبان تهران- کرج به قزوین بودیم که موجب کشته شدن 14 نفر از هم وطنان و مجروح شدن جمع کثیر دیگری از آنان شد.

وی با بیان اینکه سوال من از مسئولان وزارت راه و شخص وزیر این است که چه کسی مسئولیت این جان باختگان را برعهده می گیرد گفت:‌آقای وزیر با وجود اینکه در بهمن ماه سال 1387 شورای ترافیک استان تهران و شورای تامین استان تهران به دلایل ترافیکی و امنیتی درخواست تعطیلی و جمع آوری عوارضی فوق را نمودند و بنده نیز طی سوالی از وزیر اینن مسئله را تقاضا کردم و وزیر قول جمع آوری این عوارضی را دادند که متاسفانه به این قول عمل نکردند.

وی افزود: در مورخه 26/2/89 طی تذکری کتبی مجدداً همه این پیگیری ها و قول های وزیر هیچ اقدامی صورت نگرفت و عاقبت آنچه نباید اتفاق می افتاد واقع شد و 14 نفر جان خود را به خاطر سهل انگاری وزیر راه و ترابری ازدست دادند.

وی تصریح کرد: بنده مقصرین این حادثه را مسئولان وزارت راه می دانم و از ریاست جمهوری و ریاست مجلس درخواست رسیدگی و اعزام هیات کارشناسی به محل حادثه و برخورد با عوامل سهل انگار آن را دارم.

"سیدمحمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت با بیان این که تذکر وارد است گفت: مسئولان ذی ربط موظف هستند به نحوی تدبیر نمایند که شاهد اینگونه حوادث تلخ و آزاردهنده نباشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet