خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/06 14:06:00
سرویس صحن
آقایی در نطق میان دستور خود:

در صورت عدم رسیدگی،‌دریاچه ارومیه به شوره‌زار تبدیل می‌شود

**نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع در اجرای پروژه‌های وزارتخانه‌های راه و ترابری و نیرو شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی اکبر آقائی" نماینده سلماس در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: تحریم و تهدید دشمن و نظام سلطه جهانی، با اقتدار و صلابت، دنیای ستمکاران را به چالش و بحران جدی کشیده و با تکیه بر توانمندی های خود و استفاده از ظرفیت های سرشار کشور، ایران را به قله های پیشرفت و سعادت نزدیکتر سازد.

وی افزود: مدیریت ناعادلانه جهان با حق و تو که همیشه صهیونیست ها از آن توسط آمریکایی ها برخوردار بوده اند نقطه ننگ مدیریت جهان است و ذخیره سازی بمبهای اتمی ننگین تر از آن است.

آقایی در ادامه با بیان اینکه شرایط فعلی جامعه جهانی و مسائل داخلی احترام به قانون و حفظ وحدت و درک از مسئولیت ها می تواند اقتدار نظام را افزایش و ناامیدی دشمنان را دوچندان نماید، گفت: فراکسیون اکثریت اصولگرای مجلس می تواند در حرکت نهادینه کردن اصولگرایی بین نهادها و جامعه بخصوص مجلس شورای اسلامی نقش اساسی و ویژه ای را ایفا نماید که حتماً موجب کاهش هزینه های مدیریت کشور خواهد بود.

وی همچنین خواستار رسیدگی به وضعیت دریاچه ارومیه شد و گفت: دیگر این دریاچه دیگر محلی برای مهاجرت پرندگان از سرزمین های دوردست نیست.

آقایی یادآور شد: روزی که صادرات آرتیمایش شهرت جهانی داشت هم اکنون در حال انقراض است در صورت عدم اتخاذ راهکارهای کنترلی سطح آب، این دریاچه در 2 تا 3 سال آینده به شوره زاری مبدل خواهد شد که به نظر کارشناسان کویری از نمک که 8 تا 10 میلیارد متر مکعب نمک را بر سطح خود باقی می گذارد و این میزان برای تامین نمک مورد نیاز تمام مردم دنیا کافی است که خطر جدی برای مزارع، باغات و محصولات کشاورزی و آب و هوائی نه تنها برای استان آذربایجان غربی بلکه برای تمامی استان های مجاور خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود اظهارداشت: شهرستان سلماس به جهت کمی محصولات باغی و خالی ماندن سردخانه ها با مشکل پرداخت بدهی های بانکی مواجه خواهد شد که عنایت لازم از طرف دولت در جهت استمهال دیون و بخشودگی خواهد شد. ضمن محکوم نمودن اقدام تروریستی اخیر در شهرستان مهاباد که موجب کشته شدن جمعی از هموطنان بی گناهمان گردید. تسریع در بازگشائی بازارچه مرزی کوزه رش و بروشخوران سلماس و ایجاد زمینه زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی و تجاری سلماس می توند به پایان رکود اقتصادی و کسب و کار در شهرستان سلماس کمک کند.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار تسریع در اجرای مصوبات سفر سوم هیات محترم وزیران شد و تنظیم بازار سیب و انگور استان ، صدور مجوز فروش اوراق مشارکت برای تسریع در اجرای پروژه های وزارتخانه های راه و ترابری و نیرو حداقل به مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از طریق بانک مرکزی، اختصاص اعتبار احداث ساختمان اداری تعزیرات حکومتی سلماس، تسریع در اتمام بزرگراه سلماس به صوفیان و سلماس به ایواوغلی، تسریع در مطالعه و ایجاد شهرک صنعتی مرزی ایران و ترکیه، تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سلماس، ترسیع در احداث خط تقویتی گاز سلماس و گازرسانی شهر سلماس و دهستان سیلاب و تسریع در احداث سد دیرعلی و ارجاع به پیمانکار و آبرسانی سلماس را خواستار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet