ایام محرم 1398
1389/07/06 14:17:00
سرویس فرهنگی
نوباوه با اشاره به معرفی 2 عضو جدید قوه قضائیه در شورای نظارت بر صدا وسیما

اعضای شورای نظارت بر صداو سیما بر مسائل فرهنگی تسلط داشته باشند

**عضو ناظر قوه قانونگذاری کشور در شورای نظارت بر صدا وسیما با اشاره به معرفی سید ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه و محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به عنوان ۲ عضو جدید قوه قضائیه در این شورا گفت: این جابجایی ها مشکلی به وجود نمی آورد اما هر کس که می آید با اطلاعات کامل نسبت به مسائل فرهنگی جامعه وارد این شورا شود

"بیژن نوباوه" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به اینکه جلسات شورای نظارت بر صدا وسیما معمولا با حضور بیش از سه عضو رسمیت پیدا می کند گفت: به دلیل اینکه بیش از یک سال بود یکی از اعضای شورای نظارت از قوه قضائیه در جلسات این شورا حضور پیدا نمی کرد، معمولا جلسات در مرز خارج شدن از نصاب بود و اگر یک یا 2 نفر دیگر از اعضای شورای نظارت از مجلس یا از دولت نمی توانست در جلسه حضور یابد،  جلسه از نصاب می افتاد، لذا معرفی عضو جدید این طلیعه را دارد که ما حتما جلسات را برگزار کنیم و جلسات شورا با کیفیت بالاتر برگزار شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ادامه داد:  البته این بدان معنا نیست که اگر جلسه ای تشکیل نشود، شورا کارش را انجام نمی دهد، این شورا، شورایی است که صدرصد کار علمی انجام می دهد، یعنی همه برنامه ها را در هر شرایطی مورد بررسی قرار می دهد و یکی از موفق ترین شوراهای نظارتی بر دستگاههای اجرایی کشور است، اما معتقدیم حضور اعضای جدید که نقطه نظرات جدید و دستور جلسات جدیدی بدهند، در افزایش کیفیت برگزاری جلسات موثر است. 

وی در ارزیابی خود از معرفی نشدن حسین مظفر که ریاست این شورا تا پیش از این به عهده داشت گفت: این طبیعی است. معمولا اعضا برای 2 سال انتخاب می شوند و ممکن است ما هم به دلیل مشغله کاری در دور بعد از سوی مجلس انتخاب نشویم. ممکن است نمایندگان دولت هم عوض شوند. در حال حاضر آقای مشایی که رئیس دفتر رئیس جمهوری است با وجود مشغله بالای کاری و با وجودی که حضور در جلسات برایش سخت است، به این جلسات می آید، اما ممکن است در دور بعد نمایندگان ناظر دولت هم در این شورا تغییر کنند.

وی پیش بینی کرد در جلسه بعدی این شورا رئیس جدید انتخاب شود.

نوباوه درباره جلسه شب گذشته شورای نظارت بر صدا و سیما هم یادآورد شد که موضوعات مورد بررسی این شورا محرمانه است ولی یکی از موضوعات بررسی گزارش یک ماهه تلویزیون در ماه رمضان بوده است.

 آیت‌الله آملی لاریجانی طی حکمی حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی و محمد جواد لاریجانی را به عنوان نمایندگان قوه قضاییه در شورای نظارت بر صدا و سیما منصوب کرد.

پیش از این حجت‌السلام والمسلمین ایزدپناه و حسین مظفر از سوی آیت‌الله هاشمی شاهرودی نمایندگان قوه قضاییه در شورای نظارت بر صدا و سیما بودند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet