ایام محرم 1398
1389/07/06 15:02:00
سرویس صحن
شاهرخ رامین در نطق میان دستور خود با اشاره به مالیات ارزش افزوده

دولت برای تامین هزینه های خود شیوه ای مناسب بیابد

**عضو کمیسیون بهداشت و درمان تشدید روند تورمی و نقص عدالت اجتماعی به عنوان آثار منفی مالیات بر ارزش افزوده است که می توان با گسترش دامنه مالیات به کالاهای لوکس و محدود کردن آن در کالاهای ضروری از طریق معافیت کالایی یا متفاوت نمودن نرخ آثار منفی آن را کنترل نمود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت" شاهرخ رامین "نماینده دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود که در صحن علنی مجلس قرائت شد، اظهارداشت: هفته اخیر شاهد تحولات قابل توجه بین المللی بویژه در عرصه های سیاسی بودیم در حالی که دشمنان مردم و ایران عزیز در همه زمینه های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس اساسی ما هستند، مواضع اصولی صریح و روشنگر ریاست جمهوری اسلامی ایران در شصت و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل و در میان نمایندگان بیش از دویست کشور جهان که اغلب تشنه عدالت در عرصه های بین المللی در روابط انسانی میان کشورها هستند، روزنه امیدی جدید در پیش روی ملت ها قرار داد.

وی افزود: مواضع روشنگر جمهوری اسلامی ایران در رابطه با مدیریت عادلانه جهانی و ضرورت مشارکت همه ملت های جهان و از طرفی پرهیز از یکجانبه گرائی قدرت های بزرگ بار دیگر به حقانیت مواضع فراگیر انقلاب اسلامی و سیره عملی حضرت امام و مقام معظم رهبری در معرفی خط مشی صریح انقلاب صحه گذاشت.

شاهرخ ادامه داد‌: طرح موضوع خلع سلاح اتمی و اعلام سال خلع سلاح جهانی که از آرزوهای ملت های جهان می باشد بار دیگر نقش جمهوری اسلامی ایران را در مدیریت آینده جهان یادآور شد. یقیناً دولت های استکباری را به سرعت در مواضع تدافعی و پاسخگوئی به مطالبات بین المللی قرار خواهد داد.

وی در ادامه با بیان اینکه معرفی سخنگوی جدید قوه قضائیه و ارائه اولین مواضع قانونی و صریح در رابطه با پیگیری مطالبات مردم و استقرار عدالت اسلامی در جامعه امیدآفرین و راهگشا خواهد بود، گفت:موضوع حفظ حرمت جامعه پزشکی با تاکید بر اصلاح رابطه بین طبیب، بیمار یک اصل اخلاقی است اینجانب بعنوان نماینده مردم در مجلس صرف نظر از آینده های حوادث اخیر در تعرض به جان دو پزشک و یک پرستار همگان را در اغراز این قشر فرهیخته که یقیناً از خدوم ترین اقشار ملت می باشند فرا می خوانم. قطعاً رعایت حقوق جامعه پرشکی رعایت منشور حقوق بیماران بهترین راهکار این هدف متعالی است.

شاهرخ رامین همچنین خواستار اجرای عدالت و مشارکت اداره مالی کشور شد و گفت: اخذ مالیات یکی از ابزارهای سیاست های مالی به شمار می آیند. دولت ها به منظور تامین هزیته های خود ملزم به یافتن شیوه های مناسب و جدید در وسعت بخشیدن به منابع مالیاتی خود هستند گسترش این منابع جدید بایستی با اهداف کاهش هزینه وصول امکان تحقق وسعت پایه مالیاتی، کاهش فرارمالیاتی، از بین بروق مشکلاتی میان درآمد مالیاتی بالقوه و بالفعل و غیره توام باشد.

نماینده دماوند و فیروزکوه تاکید کرد:‌تحقق اهداف فوق در مالیات های مستقیم به دلیل گستردگی بوروکراسی اداری هزینه بالای وصولی، پیچیدگی امور تشخیص و وصول و غیره میسر نمی باشد و تعمق در مالیات های غیرمستقیم عاملی در جهت دسترس به اهداف فوق الذکر است.

به همین منظور دولت ها در جهت تحول نظام مالیاتی و بهبود انواع مالیات های غیرمستقیم فروش های فراوانی در جهت ایجاد یک نظام پیشرفته مالیاتی به عمل آورده اند.

وی تصریح کرد: مالیات بر ارزش افزوده آثاری را بدنبال خواهد داشت که انعکاس آن می تواند به صورت مثبت و منفی دوجامعه ظاهر گردد از جمله آثار مثبت اجرائی آن کنترل در جهت بخشیدن حرکت سرمایه کارآیی بالا، انتظام نظام بازرگانی، تعادل در تراز پرداخت ها، تحول و نوآوری در نظام مالیاتی، تغییر الگوی مصرف دو مدت و یکپارچگی در نظام مالیاتی به منظور ورود به پیمان های اقتصادی بین المللی را می توان برشمرد.

                                                                                        

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet