هدر موبایل
1389/07/06 15:10:00
سرویس صحن
نماینده رشت در نطق میان دستور؛

چه کسانی مجلس را تضعیف می‌کنند؟

**نماینده رشت در نطق میان دستور خود به جایگاه مجلس شورای اسلامی در کلام امام خمینی (ره)و مقام معظم رهبری پرداخت و از نحوه برخورد هیات رئیسه نسبت به تذکرات نمایندگان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "حسن تامینی لیچانی" نماینده رشت در نطق میان دستور در جلسه علنی روز سه شنبه اظهار داشت: امروز رئیس محترم مجلس شورای اسلامی فرمودند ما نیازی به اثبات خودمان نداریم. به بهانه آن اشاره می کنم به فرمایشات امام (ره) درخصوص مجلس که فرمودند «مجلس در راس تمام نهادهای جمهوری اسلامی است»، «مجلس در راس همه امور واقع است»، «مرکز همه قدرتها و قانونها مجلس است»، «دنبال این باشید که یک مجلس قوی و قانونگذاری داشته باشیم تا بتوانند مملکت را به راه راست ببرند»، «این مجلس عصاره رحمت های طاقت فرسای این ملت مسلمان بوده است»، «مجلس تنها مرکزی است که تمام قوا باید تبع آن باشد»، «مجلس از همه مقاماتی که در یک کشور هست بالاتر است»، «مجلس اسلامی حاصل خونهای محترم صدها هزار شهید و جانباز است»، «مجلس خانه واقعی ملت است»، «سر تسلیم به مجلس یعنی سر تسلیم به اسلام».

وی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مجلس اشاره کرد و گفت: مقام رهبری در خصوص جایگاه مجلس فرمودند «همان طور که امام (ره) فرمودند مجلس در راس امور است»، «اگر شما قانون مقابل پای دولت گذاشتید دولت مجبور است عمل کند و عمل خواهد کرد»، «مجلس شورای اسلامی مظهر اقتدار و اختیار ملت است»، «مجلس فراهم آمده خون مقدس شهدا و محصول مجاهدت های عظیم این ملت و یکی از نقاط امید روشن برای آحاد مردم است»، «مجلس در همه حال باید حریت و صراحت و حقگرایی و استقلال خود را حفظ کند و فرمایشات شفاف است و نیاز به توضیح ندارد».

نماینده رشت با طرح این سوال که چه کسانی مجلس را تضعیف می کنند تصریح کرد: اعتقادم این است که از ماست که بر ماست.چند بار ما تذکر دادیم و باز خورد آن را دیدیم.هیات رئیسه تا حالا به نمایندگان چه بهایی داده غیر از یکسری از نورچشمی ها که جایگاه ویژه ای دارند.

وی در ادامه به مشکلات حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و افزود: ابتدا سخن من به وزیر محترم آموزش و پرورش است که چرا با کارناپخته ای این همه نیروهای زحمت کش حق التدریس و نهضتی و شرکتی ها را ناراضی کردند.

تامینی ادامه داد:تذکر دیگر من به وزیر محترم صنایع است که دیروز 80 نفر از کارکنان شرکت ها و کارخانه های ورشکسته و تعطیل شده شرکت کنف کار، ریسندگی خاور، صنایع پوشش، شرکت شهد ارک، شرکت پنگوئن، شرکت چینی گیلان، شرکت شیشه گیلان و صنایع تندر را اخراج کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet