شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/07/06 18:50:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کاتوزیان در گفت‌وگو با مهر:

دولت شرط مجلس را در هدفمندی یارانه‌ها بپذیرد

**رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: درصورتی که دولت شرط مجلس را برای افزایش تدریجی قیمت‌ها در طرح هدفمندی یارانه‌ها بپذیرد، اجرای این طرح مردم را با فشار و سختی مواجه نخواهد کرد.

"حمیدرضا کاتوزیان" در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در بیان اینکه مردم برای چه فضایی پس از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها باید آماده باشند، گفت: اگر مصوبه مجلس به صورت درست اجرا شود فشارهای ناشی از افزایش قیمت‌ها بر مردم زیاد نخواهد بود و هدفمندی به تدریج در زندگی مردم تاثیر خواهد گذاشت.

وی ادامه داد: اما اگر دولت به صورت ناگهانی قیمت‌ها را افزایش دهد، آثار منفی آن گریبان مردم را خواهد گرفت و زندگی آنها را در تنگنا و فشار قرار می‌دهد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر اینکه هدفمندی یارانه‌ها در مصوبات دولت به گونه ای برنامه ریزی شده است که وضعیت زندگی مردم را در دراز مدت بهبود بخشد ، افزود: بخش زیادی از این قانون و تبعات آن وابسته به این است که دولت چگونه آن را اجرا کند.

کاتوزیان ادامه داد: اگرهزینه‌ها به صورت درصدی بالا رود دولت نیز با پرداخت یارانه‌های نقدی می تواند از فشار مضاعف به مردم جلوگیری کند، اما اگر قیمت‌ها با افزایش ناگهانی مواجه باشد پرداخت یارانه‌های نقدی به صورت درصدی نمی تواند به مردم کمک زیادی بکند و مردم را با تنگنا و سختی و دشواری مواجه می کند.

نماینده تهران افزود: افزایش قیمت‌های ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها فشار اقتصادی زیادی را به کشور تحمیل می کند و در بخشی نیز این فشار اقتصادی به فضای تولیدی منتقل می شود و تولید کنندگان نیز با منعکس کردن این فشار اقتصادی آن را به مردم منتقل می کنند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: اگر شرط اجرای تدریجی هدفمند کردن یارانه‌ها که مجلس بسیار بر آن اصرار داشت از سوی دولت اجرا شود مردم فشار زیادی را متحمل نخواهند شد اما اگر اینگونه نباشد و قیمت‌ها به صورت ناگهانی افزایش پیدا کند زندگی مردم به دشوار و سخت می شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet