هدر موبایل
1387/03/01 13:11:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شافعی اصلاح قسمت ورودی شهر مرند را از وزارت راه خواستار شد

کریم شافعی با اشاره به واژگونی کامیون حامل الکل اتیلیک در شهر مرند و تلفات این حادثه، از وزارت راه خواست نسبت به اصلاح قسمت ورودی این شهر اقدام کند.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم مرند و جلفا، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم‌ الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین

خداوند متعال را شاکر هستم که توفیق خدمتگزاری در مجلس هفتم برای اینجانب عنایت فرمود و نتیجه این عنایت، امیدوارم این بوده باشد که در جهت مرضی خداوند متعال و خدمت به ملت بزرگ ایران در قالب دفاع از طرحها و لوایح قانونی و پیگیری مشکلات و نیازمندیهای حوزه انتخابیه‌ام بوده باشم.

از ملت بزرگ ایران بخاطر حضور در انتخابات دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر می‌کنم و بویژه از مردم حوزه انتخابیه خودم مرند و جلفا که با اشتیاق فراوان، با شور زیاد در پای صندوقهای رأی حضور یافتند و به کاندیداهای مورد نظر خودشان رأی دادند و از جمله به بنده بالغ بر 26 هزار رأی مرحمت کردند از کلیه رأی‌دهنده‌ها و حاضرین در پای صندوقهای رأی در آخرین نطق خودم تقدیر و تشکر می‌کنم.

آنچه که موجب اصلی نطق پیش از دستور امروز من هست و بود واژگونی کامیون حامل الکل اتیلیک در داخل شهر (مرند) بود که موجب بروز آتش‌سوزی مهیب، مجروح شدن و سوخته شدن حدود 30 نفر از همشهریان و کشته شدن 3 نفر از اهالی محترم شهر شد.

این عامل موجب شد که من اولاً به وزارت راه برای چندمین بار و برای مرتبه‌های مکرر تذکر بدهم، مادامیکه ورودی شهر اصلاح نشده، مادامیکه شبکه راه و ترابری، پرسنل راه و ترابری در جهت اصلاح ورودی شهر گام برنداشتند ما متأسفانه مکرر شاهد این صحنه‌ها در گذشته بودیم، پارسال هم چنین اتفاقی افتاد، امسال هم این اتفاق تکرار افتاد و ممکن است که در آینده هم این صحنه‌ها اتفاق بیفتد.

فلذا من تأکیداً از طریق این تریبون خواسته ملت را اعلام می‌کنم و درخواست می‌کنم از وزارت راه و ترابری که نسبت به اصلاح قسمت ورودی شهر که راننده‌های حامل سوخت معمولاً غفلت می‌کنند، وارد شهر می‌شوند، ترمزشان بریده می‌شود و نهایتاً کامیون به ساختمانها، پمپ بنزین و اماکنی مشابه این برخورد می‌کند و موجب کشته شدن و قتل تعدادی شده و می‌شود، اقدام بکنند.

همینطور از پلیس راه و ترابری من گلایه می‌کنم که در این قضیه مؤثر بوده است و بایستی ممانعت از ورود کامیونها و از جمله این کامیون بکند که متأسفانه در طول دوره‌های گذشته و سالهای گذشته و این بار پلیس راه هم در این زمینه قصور و تقصیر داشت و از فرماندهی نیروی انتظامی می‌خواهم که با مقصرین این سانحه برخورد کند.

اما لازم است از کسانیکه در جلوگیری و کنترل وقوع یک فاجعه بزرگ که می‌توانست شهر را زیر آتش داشته باشد بطوریکه 5 کیلومتر این الکل اتیلیک در شهر جریان پیدا کرد و آتش‌سوزی که رخ داد می‌توانست تمامی خانه‌ها و مغازه‌های مردم را به آتش بکشد اما خوشبختانه عناصر از جان گذشته‌ای مثل پرسنل آتش‌نشانی، پرسنل شهرداری، خود شهردار شهر آقای مددی، شورای شهر بالاتفاق و بویژه آقایان حق‌جو، علیزاده، کوکبی و بابایی و بقیه دوستانی که اینها واقعاً‌ از جان گذشتند و این آتش‌سوزی را مهار کردند، تشکر ‌کنم. این تشکر را از این باب می‌کنم که مردم هم بدانند کسانیکه برای مردم جان می‌سوزانند طبعاً‌ مورد تقدیر، تحسین و تشکر مسؤولین هستند.

علی‌ایحال هم شهرداری، هم شورای شهر، هم فرمانداری و فرماندار و مسؤولین آتش‌نشانی مورد تقدیر و تشکر هستند و من از بیمارستان، مسؤولین، پرسنل و پزشکهای بیمارستان هم که موجب جلوگیری از قتلها، کشتارها و تلف شدنهای بیشتری شدند تقدیر و تشکر می‌کنم.

در خاتمه عرضم، امیدوار هستم طرحهایی که ما، دولت و مسؤولین اجرایی استان و شهرستان در طول سالهای گذشته تا به امروز شروع کردند در آینده با قدرت و حدت و شدت بیشتری ادامه پیدا کند. از جمله امیدوار هستم که وزارت نیرو در اجرای پمپاژ کشاورزی ارس، تأمین آب شرب از ارس، همینطور آموزش و پرورش، ادامه احداث و نوسازی بیمارستانها، وزارت علوم و توسعه دانشگاههای بین‌المللی و همینطور وزارت مسکن و شهرسازی در اجراء و تکمیل بیمارستان مرند با همان قدرت، شدت و سرعت قبلی کار را ادامه بدهند و مردم از این خدمتی که نظام جمهوری اسلامی برایشان شروع کرده است و دارد انجام می‌دهد بهره‌مند شوند.

از همکاران عزیز خودم هم تشکر می‌کنم بخاطر اینکه در این چند سال همکاری بنده را تحمل کردند.

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet