هدر موبایل
1389/07/06 17:08:00
سرویس سیاسی

مذاکرات کشورهای عربی با ایران در پارلمان عربی

**موضوع مذاکرات کشورهای عربی با ایران از جمله مسائل در دستور کار پارلمان عربی در دمشق است.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری کویت(کونا)، دومین دوره نشست عادی پارلمان عربی امروز سه شنبه در شهر دمشق رسما آغاز به کار کرد.

دراین نشست، گزارش های کمیته های امور خارجی، سیاسی و امنیت ملی و کمیته امور اقتصادی، مالی و قانون گذاری و حقوقی، اجتماعی، فرهنگی، زنان و جوانان و حقوق بشر ارائه و مورد بررسی قرار می گیرند.
"مخلد عازمی" نماینده پارلمان کویت و از اعضای پارلمان عربی نیز اظهار داشت: پارلمان عربی تصمیمات کمیته امور خارجی، سیاسی و امنیت ملی و آخرین تحولات فلسطین و راه اندازی کاروان های کمک رسانی به غزه را بررسی خواهد کرد.
وی افزود: پارلمان عربی همچنین دیگر موضوعات مهم مانند آخرین تحولات مسئله دارفور در سودان، وضعیت منطقه اشغالی جولان سوریه، اوضاع عراق و روند تشکیل دولت آینده این کشور، تحولات در یمن و روند گفت وگوهای جداگانه کشورهای عربی با ایران و ترکیه را نیز بررسی خواهد کرد.

عازمی اضافه کرد: بررسی تصمیمات کمیته اقتصادی در زمینه برگزاری همایشی با موضوع  زیرساخت های قانون گذاری و حقوقی سرمایه گذاری و داوری بازرگانی در کشورهای عربی نیز از دیگر موضوعات دستور کار اعضای پارلمان عربی است.
وی افزود: پارلمان عربی پس از پایان نشست خود، با صدور بیانیه ای به تشریح همه تصمیمات اتخاذ شده این پارلمان در زمینه های سیاسی، اقتصادی، قانون گذاری و اجتماعی خواهد پرداخت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet