شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1387/03/01 13:31:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

شایق: نقطه ثقل نابودی توطئه‌های سلطه‌جویان، وحدت جهان اسلام و ولایت‌مداری است

"عشرت شایق" نقطه ثقل نابودی توطئه‌های سلطه‌جویان و نیرنگهایی که انسانیت را به ورطه سقوط رسانیده‌اند، وحدت یکپارچه جهان اسلام، پرهیز از اختلاف و تفرق و ولایت‌مداری عنوان کرد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر فاطمه زهرا (سلام الله علیها) که نشان عظمت الهی و نوری از انوار خدایی است. سلام بر صدیقه کبری که سرمشق و اُسوه حکومت جهانی عدالت‌گستر موعود و مصلح کل است. سلام بر فاطمه زهرا که نام او واژه ساده‌ای نیست، فاطمه دخت آخرین پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) و همسر اولین امام و مادر 11 نور پاک، مادر زینب قهرمان و پیام‌آور صبور کربلاست. نامی آشنا اما پر رمز و راز.

ما شیفتگان درگاهش خصوصاً زنان باید از این وجود، پاکی و صداقت و معدن نور رحمانی برای رسیدن به فضایل و محاسن اخلاقی سرمشق عملی بیاموزیم.

سلام بر مریدان و محبان و پیروان حضرتش که صحنه‌ساز سوم خرداد و بوجود آورنده 15 خرداد و بدرقه کنند روح‌الله در 14 خرداد بودند.

سوم خرداد با جمله «خرمشهر را خدا آزاد کرد» وصفی خاص دارد و معنایی پرمغز؛ پس نباید از یاد برد که امام روح الله با این فرمایش تواضع، فروتنی، صلابت، شجاعت، ایثار، فداکاری، از خود رستن و به خدا پیوستن و روحیه شهادت‌طلبی که نشان خدایی بود یادآور شدند و اگر بخواهیم فاتح سربلند دروازه‌های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی باشیم باید روح خدایی را در خود تقویت کنیم و با بازسازی معنوی از جدال بیهوده بپرهیزیم و با خضوع و خشوع به فروتنی بپیوندیم تا خدایی شویم وگرنه به بهانه نقد یکدیگر خودزنی می‌کنیم و دوستیها به فاصله‌ها و فاصله‌ها به شکاف تبدیل می‌شود و قابلیت نفاق، چاپلوسی و سالوسی بیش از قابلیت صداقت، تواضع و یکرنگی نمایان می‌شود.

پس ضمن تبریک و یادآوری ایام حماسه‌ساز خرداد در آخرین چهارشنبه مجلس شورای اسلامی دوره هفتم، با تبریک به کلیه افرادیکه به مجلس هشتم راه پیدا نمودند به همه آنها حفاظت از دستاوردهای انقلاب و وصایا حضرت امام و شهداء گرانقدر و اطاعت از اوامر مقام معظم رهبری و احیای اصول قانون‌اساسی در راه رسیدن به فرهنگ بالنده اسلام و رفاه نسبی جامعه را توصیه می‌نمایم.

و در همین جا در این مکان مقدس با اقتدار و صلابت امت اسلامی، ضمن محکوم کردن اهانت عاملان شیطان و سردمداران جور و ستم به مقدسات ادیان الهی خصوصاً قرآن کریم، باید گفت 60 سال نکبت غصب سرزمین فلسطین تحمل کردنی نیست؟ حامیان قانون و مدافعان حقوق بشر و صلح جهانی در کجا قرار گرفته‌اند که 60 سال نکبت و تعرض، جنابت، خیانت و نسل‌کشی مرگبار را در سرزمین اشغال می‌بینند و دم بر نمی‌آورند؟ چرا که خود به این اعمال جنایت‌بار آلوده‌اند. پس باید فریاد زد مرگ بر همه مزدوران و مزوران دنیا، نابود باد همه توطئه‌های ننگین و انسان‌کش سلطه‌جویان، محو و نابود باد کلیه مکرها و نیرنگهایی که با سردمداری استکبار جهانی انسانیت را به ورطه سقوط رسانیده‌اند که نقطه ثقل این نابودی، وحدت یکپارچه جهان اسلام و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرق است و ولایت‌مداری حرف اول را می‌زند.

باشد که در سال نوآوری و شکوفایی با طراحی، ایجاد و عمل به راهها و کانالهای جدید و نوگامهای بزرگی در راستای احقاق حقوق مردم مسلمان خصوصاً امت صبور، فهیم و شهیدپرور ایران اسلامی از طرف کلیه مسؤولین، دولتمردان، قانونگذاران و سیاستگذاران جامعه برداشته شود.

و اما در آخر سخنی با مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام دارم:

 ضمن تقدیر و تشکر از حضور فعالانه کلیه عزیزان شهری و روستایی، فرهیختگان، فرهنگیان، دانشجویان، دانشگاهیان، کارگران، زنان و دختران جوان در عرصه انتخابات مطالب زیر را به عرض شما امت اسلامی می‌رسانم:

اهالی محترم تبریز، اسکو و آذرشهر بر لطف و مشیت کبریایی حضرت دوست، سجده شکر می‌گذارم که بر ما توفیق تلاش در جهت خدمت به مردم عزیزمان را ارزانی داشت و سپاسگزاریم از مهربانی‌ها و عنایات ویژه دوستان، همفکران، همراهان و عموم شهروندان و روستائیان فهیم و همیشه در صحنه که با حضور پرشکوه و مسؤولانه در انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، بر عزم و اراده راسخ خود برای تعیین سرنوشت خویش تأکید دوباره کردند.

هر چند در این دوره حضور اینجانب در خانه ملت مقدور نشد اما در پیشگاه خداوند متعال و وجدانهای آگاه خرسند و خوشحالم که بر خلاف رفتار ناصحیح برخی‌ها، هرگز سلامت و قانونمندی تبلیغات را فدای منافع شخصی خویش نساختم و برغم شایعه‌پراکنی‌ها، تهمتها، تخریبها، شب‌نامه‌نویسیها و افتراهای ناجوانمردانه برخی از مدعیان قانون‌مداری و دینداری، هیچگاه از اصول و ارزشهای انسانی‌ اسلامی و دینی خود عدول نکرده و برای رسیدن به هدف، به هر وسیله ناصواب و ناروایی متوسل نگردیدم.

اتحاد نامقدس صاحبان زر، زور و تزویر و هم پیمان شدن آنها با برخی از مسؤولان کم‌کار و فرصت ‌طلب دنیا‌پرست علیه اینجانب نشان داد که به لطف الهی توانسته‌ام امانت‌داری صادق برای آراء ارزشمند شما دلیرمردان و شیرزنان آزاده بوده و هرگز در باندهای ثروت و قدرت که به چیزی جز منافع فردی و گروهی خود نمی‌اندیشند وارد نگردیده و برای حفظ موقعیت و مقام دنیایی حاضر به تأیید اعمال و رفتار این افراد نباشم.

اینک در پایان 4 سال خدمتگزاری ضمن حلالیت و عذرخواهی بجهت قصور احتمالی در انجام وظایف از درگاه ایزد منان برای همه شما عزیزان آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون دارم. به یاری پروردگار در هر جایگاه و موقعیتی که باشم خود را خدمتگزار کوچکی برای مردم دانسته و هرگز عهد و پیمانی که با شما، ولایت، دین مقدس اسلام و ائمه اطهار (صلوات الله علیهم اجمعین) بسته‌ام به فراموشی نخواهم سپرد و امیدوارم که در همه مسیر همچنان از دعای خیر خود بهره‌مندم سازید.

و اما بر مجلس هشتم و کلیه مسؤولین:

علیکم بوحدت، بوحدت، بوحدت

علیکم بخدمت، بخدمت، بخدمت

والسلام‌علیکم و رحمه‌الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet