خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/07/06 18:16:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور-1

طرح برخی مسائل در جامعه از ریشه غلط است

**رییس مجلس شورای اسلامی باید از طرح موضوعات جزئی و کوچک پرهیز کرد، یادآور شد: گاهی در جامعه حرف هایی زده می شود که از ریشه غلط است و نیازی به طرح آنها نیست و اگر امروز سخنی گفته شود که حواس مردم و جامعه را منحرف کند این اقدام همانا خدمت به دشمن است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت علی لاریجانی، روز سه شنبه در بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور در مجتمع آدینه تهران با بیان اینکه رهنمودهای ولایت فقیه چراغ راهنمای کشور است، اظهار داشت:  برای ایجاد وحدت در کشور در میان مسئولان هیچ محوری مهمتر از ولایت فقیه نیست.

وی خاطرنشان کرد: توجه به وحدت و کارآمدی دو نکته مهم برای توسعه کشور است و محوری برای وحدت مهمتر از ولایت فقیه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: توجه به مسائل باستان گرایی دروغین که در صدسال اخیر و در زمان فرح پهلوی بارها شاهد آن بودیم از جمله مسائلی است که هیچ نیازی به طرح کردن آن دیده نمی شود.

وی یادآور شد: توجه به باستان گرایی دروغین ازجمله مسائل خرد و انحرافی است که باید نسبت به آن حساس بود و اجازه مجال به آن نداد.

نماینده مردم قم در بخش دیگری از سخنان خود به مسئله کارآمدی قوا پرداخت و افزود: روحانیت باید توجه ویژه ای به مسئله کارآمدی داشته باشد ضمن اینکه در این میان وظیفه مجلس ایجاد کارآمدی، تصویب قوانین خوب و متناسب با اسلام با نظارت و تدبیر دقیق است.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: از آن جهت که فکر می‌کردم مجلس باید به مسائل اسلام توجه ویژه ای داشته باشند طرح ایجاد مرکز پژوهش های اسلامی در قم را مطرح و اجرایی کردیم تا این مرکز کمکی باشد به استقرار و توجه به مسائل اسلامی.

وی در ارتباط با اشاره به وظیفه نظارتی مجلس گفت: برای انجام نظارت بهتر، معاونت نظارت در مجلس هشتم استقرار یافت.

لاریجانی در ادامه در خصوص کارآمدی روحانیت و نقش آنها گفت: کارآمدی روحانیت بنیه دینی مردم را تقویت و احیا می کند به نحوی که من شاهد این موضوع بوده ام که هر شهری که حوزه علمیه فعال و قدرتمندی داشته باشد، شرایط فرهنگی آن نسبت به شهرهای دیگر مطلوب تر بوده است.

وی با بیان اینکه در بودجه امسال، 300 میلیارد تومان برای عمران مساجد اختصاص یافته است، اظهار داشت: استاندارها تکلیفشان مشخص است، باید در کنار توجه به استقلال حوزه های علمیه، مدیران کمک های لازم را به این مراکز پرداخت کنند.

رییس قوه مقننه در ادامه از عدم تخصیص بودجه از طرف دولت به حوزه های علمیه گلایه کرد و افزود: معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری باید بودجه های عمرانی را در نیمه اول سال به حوزه های علمیه پرداخت می کرد.

لاریجانی در ادامه بار دیگر به کارآمدی دولت تاکید کرد و افزود: دولت باید مسئله کارآمدی را به طور جد مورد توجه قرار دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با ارائه آمار و اطلاعات دقیق توصیه هایی را ارائه فرمودند که باید تابلویی برای رفع مشکلات جامعه و مسائل اجتماعی اقتصادی و فرهنگی باشد.
به گزارش خانه ملت در ادامه رئیس قوه مقننه یادآور شد: ما معتقدیم اقتصاد کشور اگر از جنس تولید محور نباشد نمی توانیم به استقلال برسیم.  واردات کالا گرچه موجب می شود قیمت کالاها کاهش یابد اما در عین حال تولید را از بین می برد.

وی خاطرنشان کرد: ما نیازمند این نیستیم که مرغ به کشور وارد کنیم یا سالانه یک میلیارد و 200 ملیون دلار برای واردات میوه (آناناس، انگور...) اختصاص دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در راستای حمایت از تولید، قانونی را در مجلس به تصویب رساندیم که حامی تولیدات داخلی در بخش صنعت یا کشاورزی و.. باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما علاقه ای به ورود جدل های بی مورد و بی اساس نداریم ما خواهان کارآمدی هستیم و توجه به برنامه ریزی دقیق داریم.

نماینده مردم قم در مجلس یادآور شد: در امور فرهنگی مبارزه با فساد نیازمند اقدام جدی است این کار باید به صورت سازمان یافته باشد.

وی با اشاره به صحبت های شهید مطهری افزود: شهید مطهری بر روی آفات انقلاب هواره بر مسئله فرهنگی تاکید می فرمودند و لازم است امروز به این موضوع با دقت توجه شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet