ایام محرم 1398
1389/07/06 19:05:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور- 3

اوباما هنرپیشه‌ای حرفه‌ای است

**رییس مجلس شورای اسلامی اوباما را یک هنرپیشه‌ای حرفه‌ای خواند

علی لاریجانی در بیست و یکمین گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور تاکید کرد: موضوع مهم این است که تسلط آمریکا بر منطقه با هدف عقب نگه داشتن کشورهای اسلامی در جریان است.

رییس مجلس شوری اسلامی تاکید کرد که آمریکایی‌ها در مسئله هسته ای بهانه جویی می‌کنند تا مقابل پیشرفت ایران را بگیرند.

وی با بیان اینکه ما بارها همواره تاکید کرده ایم که به سمت سلاح نمی‌رود و قوانین آژانس را هم قبول داریم؛ افزود: آمریکایی‌ها به دنبال ایجاد هراس از ایران هستند؛ در حالیکه همه می‌دانند که ایران یک کشور ایدئولوژیک است و مبانی فکری ما اجازه نمی‌دهد که به کسی حمله کنیم و تنها بدر اندیشه دفاع از کشور خود هستیم. اگر اسرائیل بخواهد در منطقه اقدامی انجام دهد ما مقابل اسرائیل می‌ایستیم.

لاریجانی با مضحک دانستن نظرات آمریکایی ها گفت: وقتی که ما می‌گویم ما به دنبال سلاح هسته‌ای نیستیم آنها می‌گویند که ما از این موضوع اطلاع داریم ولی شما به دانشی دست پیدا کرده‌اید که ممکن است روزی به سمت سلاح بروید.
نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه اگر ما امروز هزینه‌ موضوع هسته‌ای را می‌پردازیم به این دلیل است که در آینده فرزندان ما از موهبت‌های این مسئله برخوردار شوند.
 وی افزود: آمریکایی‌ها خودشان به دنبال وساطتت ترکیه و برزیل در موضوع هسته‌ای بودند و اردوغان نامه اوباما در خصوص این مسئله را به من نشان داد.
ما همواره از مردم دفاع می کنیم به خصوص از مردم ما هیچگاه قصد حمله به هیچ کشوری را نداریم به نظر می رسد شما در حال واژگون کردن موضوع هستید تا هراس آوری کنید و مانع پیشرفت ایران شوید.
وی یادآور شد: ما باید در رابطه با سیاست های امریکا رفتار و منش مقام معظم رهبری را الگوی خود قرار دهیم.

وی خطاب به روحانیت گفت: شما پناه ملت هستید در بین ملت هستید و مسئولین باید سخن شما را گوش دهند. صدای شما کمک می کند تا منادی حرف مردم باشید.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: ولایت فقیه میوه مراجع است، نظرات مراجع تقلید همواره ناصحانه است و آنها خواهان آبادی کشور هستند.

لاریجانی یادآور شد: روحانیت باید دغدغه مردم را به خوبی بفهمد؛ بنابراین استقلال مالی روحانیت به جاست گرچه زندگی روحانیت متوسط رو به پایین است اما همین موضوع موجب شده در قلب مردم جای گیرد و این موضوع برای نماینده کشور سرمایه ماندگار است.

لاریجانی تاکید کرد: باید از برخی انحرافات جلوگیری کرد و با آن به شدت برخورد نمود و نباید گذاشت حرف های بی ریشه در جامعه رسوخ کند باید از لحاظ ایدئولوژیکی حساس بود همانطور که شهید مطهری به این مسائل حساسیت نشان می دادند.

لاریجانی در خصوص برنامه پنج ساله توسعه نیز گفت: مجلس لایحه برنامه را بر اساس سیاست‌های ابلاغی رهبری بررسی کرد، البته در این بین مناقشه‌ای به وجود آمد که این مسئله هم در حال پیگیری است.

وی مسئله تولید محوری را در برنامه پنجم توسعه بسیار مهم دانست و یکی از سیاست های اساسی دولت ذکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet