ایام محرم 1398
1389/07/06 20:00:00
سرویس کمیسیون ها

پاسخگویی مصلحی به سوال کواکبیان و نادران در کمیسیون امنیت ملی

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در جلسه‌ امروز کمیسیون مصلحی وزیر اطلاعات حضور داشت و به سئوالات چند تن از نمایندگان پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کاظم جلالی افزود: اولین سئوال مربوط به کواکبیان نماینده‌ سمنان بود که پرسید جزییات و مستندات سخنان وزیر اطلاعات مبنی بر کمک یک میلیارد دلاری به آقایان خاتمی، موسوی و کروبی چیست؟

جلالی گفت: وزیر اطلاعات به شکل تفصیلی به این سئوال پاسخ داد و گفت، در منشور براندازی که از بخشی از اصلاح طلبان به دست آمد آورده شده که نباید از امکانات و مقدورات انسانی و غیر انسانی خارج از کشور غافل شد. هم‌چنین در سند تاملات راهبردی حزب مشارکت آمده است که بخش مردم سالار باید از بحران‌هایی که کل سیستم سیاسی را تهدید می‌کند، استفاده کند.

نماینده مردم شاهرود گفت: وزیر اطلاعات اظهار کرد که دشمن هفده میلیارد و هفتصد میلیون دلار در بحث جنگ نرم هزینه کرده‌ است که اسناد آن وجود دارد. البته این رقم غیر از رقمی است که به ضد انقلاب و گروه‌های تروریستی کمک شده و هم‌چنین غیر از رقم‌های مربوط به هزینه‌های علمی و پژوهشی و ... است.

جلالی افزود: وزیر اطلاعات گفت ما پشتیبانی‌های مالی که از جریان فتنه شده را بررسی مفصلی داشتیم و در آینده افشا خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: وزیر اطلاعات بیان کرد که اعترافاتی وجود دارد مبنی بر این که CIA پول به آنها داده است و این افراد از چهره‌های موثر برخی ستادهای فتنه هستند.

جلالی افزود: وزیر اطلاعات در پایان گفت که سیستم‌های اطلاعاتی الزاما کمک‌ها را به شکل مستقیم به افراد نمی‌دهند، بلکه راه‌های ارائه این کمک‌ها به جریان فتنه بسیار متنوع و در عین حال پیچیده است و برخی رسانه‌ها مطالب مرا به‌گونه‌ای دیگر منعکس کرده‌اند که کواکبیان در پایان از توضیحات وزیر اطلاعات قانع شد.

کاظم جلالی با اشاره به  سئول دوم که از سوی الیاس نادران نماینده‌ مردم تهران مطرح مطرح شد، گفت: سوال نادران عبارت بود از این‌که آیا در مدعوین همایش دوم ایرانیان افراد ضد انقلاب، مسئله‌دار و نزدیک به اپوزسیون وجود داشته است؟ چقدر هزینه صورت گرفته است؟ آیا سرو مشروبات الکلی و رقص مختلط در شب همایش در یکی از هتل‌ها صحت دارد؟ چقدر سرمایه از برگزاری این همایش جذب اقتصاد کشور شده است؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: وزیر اطلاعات در پاسخ به این سئوال گفت، در خصوص این همایش وزارت گزارش جامعی از نقاط ضعف و قوت آن تهیه کرده که این گزارش منصفانه و دقیق است. من قائلم در سرجمع، نقاط مثبت این همایش بر نقاط ضعفش می‌چربید.

جلالی گفت: وزیر اطلاعات اعلام کرد در خصوص افراد مدعو جلسه همه تشریفات و ماموریت‌ها انجام شده بود. اما این‌که این همایش چه میزان هزینه داشته مربوط به ما نیست. بلکه مربوط به سازمان حسابرسی است و ماموریت‌ ما نیست.

نماینده مردم شاهرود گفت: وزیر اطلاعات اعلام کرد که در خصوص سرو مشروبات الکلی هیچ سندی وجود ندارد. من با انگیزه‌ی جدی مسئله را پیگیری کرده‌ام چنین چیزی نیافتم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet