خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/07/06 13:10:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه‌ و بودجه:

مردم باید با آثار، تبعات و فواید اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها آشنا شوند

**یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ مجلس شورای اسلامی، گفت:دولت قبل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها باید ما به ازای ۱۰ هزار میلیارد تومانی که قرار است برای بازتوزیع در نظر گرفته شود، به حساب مردم استان‌هایی که به عنوان پایلوت، این قانون در آن اجرا می‌شود، واریز کند، بعد این قانون را اجرا کند.

"غفار اسماعیلی" در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار داشت: وقتی سخن از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها می‌کنیم، قیمت بخشی از کالاها به خودی خود، بدون این‌که هیچ تغییری در مبانی اقتصاد رخ دهد، افزایش می‌یابد و مردم متحمل یکسری ضررهایی می‌شوند که می‌توان از آنها پیشگیری کرد.

نماینده هشترود در مجلس با بیان این‌که اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها یک اضطرار است، به تورم انتزاعی‌ای که در اثر طرح موضوع در جامعه ایجاد می‌شود، اشاره کرد و گفت:دولت باید به تدریج، به سراغ تکنولوژی و صنایع برود، چرا که صنایع ما هیچ همخوانی‌ای با دنیا ندارد.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس، افزود:پنج سال به دولت فرصت داده‌ایم تا صنایعی که انرژی بیشتری مصروف می‌کنند را اصلاح کند، صنایع را بهبود ببخشد و راندمان نیروگاه‌ها را افزایش دهد.

اسماعیلی با بیان این‌که هر عمل جراحی‌ای یکسال عوارض دارد، افزود: عمل جراحی هدفمندسازی یارانه‌ها به قصد سلامت انجام می‌شود. مسلما مدتی بیمار، تبعات جراحی را باید تحمل کند ولی در درازمدت این جراحی جامعه سودبخش است.

به گفته‌ وی، باید مردم را با آثار، تبعات و فواید اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها آشنا کنیم و هزینه‌هایی که برای انرژی مصروف می‌شود را به سرمایه تبدیل کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ مجلس، خاطرنشان کرد: اگر مردم بدانند این مبالغ که صرف هزینه‌های انرژی می‌شود می‌تواند به اقتصاد و تولید ملی کمک کند، مسلماً همکاری خواهند کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet