ایام محرم 1398
1389/07/06 11:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی:

پیشنهاد تصویب قانونی برای جلوگیری از اهانت به مقدسات در سازمان ملل

**رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه اگر آمریکایی‌ها ابهامی در ۱۱ سپتامبر مشاهده نمی‌کنند، باید از پیشنهاد احمدی‌نژاد در این باره استقبال کنند، اعلام کرد که جهانیان خواستار ارائه تفسیر روشنی از ابعاد حادثه ۱۱ سپتامبر هستند.

"علاءالدین بروجردی" نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مواضع رئیس‌جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل و سخنرانی‌هایی که احمدی‌نژاد در سایر برنامه‌های خود داشت، با قاطعانه و محکم خواندن مواضع ریاست‌جمهوری در نیویورک اظهار داشت: بنده قبل از سفر رئیس‌جمهور به آمریکا در برخی از مصاحبه‌ها گفتم که حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل برای دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران و تبیین مواضع انقلاب و نظام در عرصه بین‌المللی بسیار مهم است.

وی افزد: با گفت‌وگوهایی که رئیس‌جمهور با رسانه‌های مختلف آمریکا و نطقی که در سازمان ملل و مجمع عمومی داشت، به نظر بنده به میزان قابل توجهی این هدف عملاً محقق شد.

فرصت مهم استفاده از تریبون جهانی برای بیان مواضع ایران

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه یکی از شگردهای استکبار جهانی و مشخصاً آمریکا را تحریم خبری مسائل مهم جمهوری اسلامی ایران و مواضع مسئولان نظام برای افکار عمومی جهانیان دانست و یادآور شد: به همین دلیل حضور رئیس‌جمهور در سازمان ملل و تبیین مواضع نظام و انقلاب در مهمترین تریبون جهانی یکی از فرصت‌های بسیار مهمی بود برای سخن گفتن در انظار و افکار عمومی جهانیان و آمریکا در اختیار احمدی‌نژاد قرار گرفت.
وی بر همین اساس با اشاره به مواضع و سخنان رئیس‌جمهور در خصوص 11 سپتامبر و بیان مجدد سؤالاتی که در این زمینه برای جهانیان مطرح است، گفت: پیشنهاد رئیس‌جمهور برای باز شدن جعبه سیاه 11 سپتامبر و سؤالاتی که وی در این ارتباط مطرح کرد، بسیار مهم بود چون با توجه به اینکه از زمان بروز حادثه تا به امروز، چگونگی این اتفاق با توجه به توانمندی‌های اطلاعاتی آمریکا و اساساً محدود بودن توان شبکه‌های تروریستی در عبور از بسیاری از خطوط قرمز تعیین شده در مراکز حساس این کشور، به خصوص اینکه در همان مقطع نیز تخلیه عناصر صهیونیستی از ساختمان برج‌های دوقلوی ایالات متحده و قبل از انفجار که در خبر‌ها منتشر شده بود، بسیار تعجب برانگیز است.

اگر ابهامی در 11 سپتامبر نیست، باید از پیشنهاد احمدی‌نژاد استقبال شود

بروجردی ادامه داد: مدتی پس از حادثه 11 سپتامبر حدود 150 نفر از چهر‌های سرشناس آزاد آمریکا در دیدار با رئیس‌جمهور کشورمان موارد مختلفی را در ارتباط با ابهامات این حادثه مطرح کرده بودند که هیچ‌گاه به این سؤالات پاسخ داده نشده، بنابراین اگر ابهامی در حادثه 11 سپتامبر وجود ندارد، باید آقای اوباما از چنین پیشنهادی استقبال کند که کمیته حقیقت‌یاب جزئیات این حادثه را بررسی کرده و به اطلاع عموم مردم برساند.

به گفته وی، با توجه به تبعات گسترده این حادثه از جمله حمله آمریکا به افغانستان و عراق با چنین بهانه‌ای، قاعدتاً به موضوعی فرا آمریکایی تبدیل شده و این حق جامعه جهانی است که ابعاد مختلف این حادثه برایش روشن شود.
جهانیان خواستار ارائه تفسیر روشنی از ابعاد حادثه 11 سپتامبر هستند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس عنوان کرد: هزاران تن از مادران آمریکایی که فرزندان خودشان را در این جنگ‌های عراق و افغانستان از دست دادند، حق دارند نسبت به این جزئیات حادثه 11 سپتامبر آگاهی یابند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: صدها هزار نفر از شهروندان آمریکایی در عراق و افغانستان جان خودشان را به خاطر برخی سیاست‌های دولت آمریکا از دست دادند، از این رو این حق مردم آمریکا، عراق، افغانستان و جامعه جهانی است که تفسیر روشنی در برابر دیدگان آنها از حادثه پیچیده 11 سپتامبر مطرح شود چرا که در تاریخ و جهان نیز روشن شدن این موضوع امری ضروری است.

وی همچنین گفت: آنچه که جای تعجب است سراسیمگی و نگرانی آمریکایی‌ها به خصوص اوباما در عکس‌العمل به این پیشنهاد احمدی‌نژاد است، اگر آنها ابهامی در این ماجرا نمی‌بییند باید از این پیشنهاد استقبال کنند.
اگر غربی‌ها در موضوع سلاح هسته‌ای نگرانی جدی دارند، باید گام‌های عملی بردارند.

علاءالدین بروجردی همچنین به دیگر پیشنهاد رئیس‌جمهور برای نام‌گذاری سال 2011 به عنوان "سال انرژی هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس"، متذکر شد: ایران با برگزاری اجلاس تهران، خلع سلاح هسته‌ای در جهان را کلید زد و با شعار "سلاح هسته‌ای برای هیچ کس و انرژی هسته‌ای برای همه" اجلاس تهران را برگزار کرد که این موضوع در واقع ایران را سردمدار و پرچمدار این نهضت در جهان کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید جهان عاری از سلاح هسته‌ای باشد، عنوان کرد: اگر آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها در این مسئله سلاح هسته‌ای نگرانی جدی دارند، باید در این زمینه گام‌های عملی بردارند.

200 کلاهک هسته‌ای رژیم‌صهیونیستی تهدیدی جدی برای صلح منطقه است

نماینده مردم بروجرد در مجلس در این خصوص به خبرنگار فارس توضیح داد: آمریکایی‌ها و غرب باید در مرحله نخست، "خاورمیانه بدون سلاح هسته‌ای" را بپذیرند و به آن عمل کنند و با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی با داشتن بیش از 200 کلاهک هسته‌ای تهدیدی جدی برای صلح منطقه و جهان محسوب می‌شود، بنابراین با استقبال از این پیشنهاد رئیس‌جمهور کشورمان، قطعاً در برداشتن گام‌های عملی در جهت تحقق آن می‌تواند نقش مهمی در آرامش جهانی داشته باشد.

کشورهای دنیا برای حذف "حق وتو" و تغییر ساختار سازمان ملل با یکدیگر متحد شوند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ساختار سازمان ملل و "حق وتو" که برای 5 کشور جهان در شورای امنیت وجود دارد، گفت: بسیاری از کشورها امروز به ساختار سازمان ملل متحد معترضند و جمهوری اسلامی ایران نیز پیوسته تغییر این ساختار در سازمان ملل را خواستار شده است.

به گفته این نماینده مجلس، باید با هم صدایی در میان کشورهای عضو جنبش غیر متعهدها و کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی خواستار تغییر ساختار سازمان ملل به خصوص حذف حق به ناحق "وتو" که ویژه 5 کشور است، شویم و تمام تلاش و جدیت خودمان را به کار گیریم تا "حق وتو" کن لم یکن تلقی شود.

پیشنهاد تصویب قانونی برای جلوگیری از اهانت به مقدسات در سازمان ملل

وی در بخش دیگری از مصاحبه خود با فارس به ارزیابی واکنش رئیس‌جمهور نسبت به هتک حرمت قرآن‌کریم از سوی کشیش آمریکایی و انجیل حضرت‌مسیح (ع) پرداخت و خاطرنشان کرد: ما معتقد به همزیستی مسالمت‌آمیز با همه پیروان ادیان الهی هستیم؛ قرآن‌کریم نیز نهایت احترام را برای همه ادیان الهی قائل است، بنابراین هتک حرمت مقدسات به ویژه قرآن کریم به هیچ وجه پذیرفته نیست.

بروجردی بر همین اساس عنوان کرد: سازمان ملل باید مصوبه محکمی را برای جلوگیری از اهانت به ساحت مقدس ادیان الهی تصویب کند تا دیگر شاهد چنین جنایات وحشتناکی در جهان نباشیم.

ارائه لیست 53 زن آمریکایی از سوی رئیس‌جمهور پاسخی دندان‌شکن به ادعاهای آمریکا بود

وی در خصوص بخش دیگری از سخنان رئیس‌جمهور در ارائه لیست 53 زن آمریکایی برای انتشار این لیست در رسانه‌های این کشور که در پاسخ به سؤالی درباره سکینه محمدی‌آشتیانی آن را ارائه داد، این پاسخ رئیس‌جمهور را پاسخی دندان‌شکن به سیاست‌های دو گانه آمریکا ذکر کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی در خاتمه با اشاره به اعدام "ترزا لویس" در آمریکا که خانمی 41 ساله است و از نارسایی ذهنی رنج می‌برد، تأکید کرد که در همه جای دنیا بین افرادی که سلامتی کامل دارند با کسانی که دچار نارسایی ذهنی هستند، در صدور احکام قضایی تفاوت قائلند اما گویا در آمریکا بین این افراد تفاوتی وجود ندارد که این مسئله نشان‌دهنده نقض حقوق‌بشر در این کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet