عید سعید فطر
1389/07/07 08:16:00
سرویس سیاسی

معرفی نخست وزیر پیشنهادی ائتلاف بزرگ شیعیان عراق به تاخیر افتاد

**ائتلاف بزرگ شیعیان عراق نتوانستند در مهلت مقرری که تعیین کرده بودند،نخست وزیر واحد خود را معرفی کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از رویترز، معرفی نخست وزیر پیشنهادی واحد  احزاب سیاسی شیعه عراق که قرار بود تا روز سه شنبه صورت بگیرد، بازهم با شکست مواجه شد.

"علی ادیب" عضو فهرست دولت قانون در این باره گفت: تا روز چهارشنبه نخست وزیر پیشنهادی خود را معرفی می کنیم. گفتگوها هنوز در این باره ادامه دارد و تلاش می کنیم موافقت 100 درصدی بقیه اعضای پیمان ملی را با معرفی "نوری مالکی" جلب کنیم.

از سوی دیگر "قصی عبدالوهاب" از اعضای برجسته ائتلاف ملی عراق نیز اظهار داشت: بعد از نشست های مختلف با احزاب پارلمان دریافتیم که اکثریت با معرفی ملکی به عنوان نخست وزیر پیشنهادی به پارلمان موافق اند ولی بازهم نیازمند موافقت همه احزاب هستیم.

ائتلاف ملی عراق به ریاست "عمار حکیم"، "عادل عبدالمهدی" و فهرست دولت قانون "نوری مالکی" را به عنوان نخست وزیر پیشنهادی معرفی کردند. قرار است این دو حزب که ائتلاف بزرگ شیعیان عراق(پیمان ملی) را تشکیل می دهند یک نفر از میان مالکی و عبدالمهدی را به عنوان نخست وزیر واحد انتخاب کنند.

انتخابات پارلمانی عراق در اسفندماه گذشته برگزار شد ولی اختلافات احزاب در مورد تقسیم قدرت، تشکیل دولت جدید در این کشور را تا کنون به تاخیر انداخته است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet